Викрили протиправну діяльність групи осіб оперативники Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України спільно зі слідчими Подільського райуправління поліції Києва. Серед підозрюваних – керівники та засновники двох товариств.
На підставі отриманих доказів двом учасникам угруповання – керівникам товариств – за погодженням із Подільською окружною прокуратурою повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна в особливо великих розмірах) та ч. 4 ст. 111-1 (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора) Кримінального кодексу України.
За даними слідства, підозрювані, незважаючи на анексію рф території Автономної Республіки Крим, з метою виведення грошових коштів за межі України створили там підприємство з виробництва форменого одягу для співробітників силових структур і правоохоронних органів країни-агресора.
Протягом 2021 року під приводом ведення діяльності з пошиття форменого одягу та медичних засобів отримували за договором факторингового обслуговування від банківських установ кошти. Для цього зловмисники вносили до офіційних документів недостовірні відомості щодо обсягів поставленої продукції. Крім того, використовуючи реквізити підконтрольних підприємств та штучно створюючи видимість господарських операцій, відображали постачання продукції по колу між цими суб’єктами господарювання.
Гроші, здобуті у зазначений спосіб, перераховувались на підконтрольні підозрюваним рахунки, а також на рахунки підприємств, створених на території тимчасово окупованого Криму.
Також, незважаючи на повномасштабне вторгнення росії на територію України та запровадження воєнного стану, підозрювані не припинили свою підприємницьку діяльність на тимчасово окупованій території. Вони продовжують своїми діями підтримувати та забезпечувати матеріальними ресурсами воєнізовані формування, які базуються в Криму.
Відповідно до висновків експертного дослідження сума завданих внаслідок протиправної діяльності підозрюваних сягає 13 млн грн.
З метою забезпечення відшкодування завданих збитків на майно та транспортні засоби загальною сумою понад 6,5 млн грн було накладено арешти.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.
За скоєне зловмисникам може загрожувати покарання – позбавлення волі на строк від 7-ми до 12-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.