Сім тисяч гривен переказала жінка на рахунок співрозмовнику, який у телефонній бесіді назвався власником торгівельної точки і затребував всю наявну готівку з каси.
До чергової частини Роменського відділу поліції звернулася про допомогу місцева 27-річна жителька. Остання працювала заступником директора одного з місцевих магазинів. Вона розповіла: вранці їй надійшов телефонний дзвінок. Абонент представився директором компанії, якій належить мережа магазинів, де вона працює, розпитав про наявність в касі готівки, а потім наказав терміново перерахувати 7 тисяч гривень на його мобільний рахунок.
Не дивлячись на дивний тон телефонної розмови, жінка, аби не наражатись на гнів «генерального», беззаперечно перерахувала всі наявні в касі кошти. А так як грошей до повної вказаної суми не вистачало, ще й доклала свої. Після чого перерахувала на вказаний мобільний номер.
За іронією долі, відразу на електронну адресу крамниці, де працювала молодиця, надійшов лист з головного офісу. В повідомленні йшлося про те, що б продавці ні в якому разі не перераховували гроші на вказаний в листі номер мобільного оператора, так як це телефонували шахраї.
Після отримання та прочитання листа завідуюча магазину відразу звернулася до правоохоронців, так як в повідомленні був вказаний саме той номер, на який вона нещодавно перерахувала значну суму коштів.
За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Правоохоронці розшукують зловмисників, триває слідство.
Поліцейські знову попереджають громадян бути уважними та обачними. І, перш ніж переказувати на вимогу телефонних співрозмовників гроші, покладіть слухавку, і напряму зателефонуйте тому з ваших родичів, колег чи знайомих, від імені кого вам щойно дзвонили. Не бійтеся уточнювати інформацію – розумна обережність врятує вас від зайвих фінансових втрат. Або ж зверніться до поліції на «гарячу» лінію «102» – оператор вислухає вас і дасть доречну пораду або необхідну допомогу.
Відділ комунікації поліції Сумщини