Злочинна група діяла на території Київської області та складалася з шести місцевих мешканців. Зловмисники виготовляли амфетамін у власній нарколабораторії, який збували під час особистих зустрічей та шляхом закладок. Під час обшуків у фігурантів вилучили заборонені речовини, орієнтовна вартість яких перевищує 5 мільйонів гривень.
Організував незаконну діяльність 36-річний житель м. Ірпінь. Він залучив до незаконної діяльності ще чотирьох місцевих мешканців віком від 31-го до 58-ми років та свого 38-річного брата, який володів необхідними знаннями для синтезу психотропних речовин.
«Лаборант» обладнав за місцем свого мешкання підпільну нарколабораторію, потужності якої дозволяли щомісяця виготовляти до 10 кг амфетаміну. Виготовлений психотроп зловмисники передавали збувачам, які його фасували на дози. Амфетамін вони розповсюджували на території Ірпінського району шляхом «закладок» або під час особистих зустрічей. Сам же організатор займався постачанням необхідних для діяльності лабораторії прекурсорів. Також він розподіляв кошти між усіма членами угруповання, а їх обготівкуванням займалася 58-річна мати одного з фігурантів.
Вчора, 20 грудня, оперативники Департаменту боротьби з наркозлочинністю спільно з працівниками СБУ, слідчими Святошинського управління поліції та за силової підтримки бійців спецпідрозділів ТОР, КОРД та ППОП провели обшуки за місцем розташування лабораторії та в будинках і автівках фігурантів. Загалом під час слідчих дій вилучено: 10 кг канабісу, 7 кг амфетаміну, лабораторне обладнання, прекурсори, зброю, набої, електронні ваги, засоби для пакування та «чорнові» записи. Вартість вилучених заборонених речовин за цінами «чорного» ринку перевищує 5 мільйонів гривень.
П’ятьох членів угруповання затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Наразі слідчі готують їм повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.
Процесуальні рішення щодо ще одного члена угруповання та додаткову правову кваліфікацію дій зловмисників буде прийнято після надходження висновків експертного дослідження. Також вирішується питання про накладення арешту на майно фігурантів.
За вчинене зловмисникам може загрожувати покарання у вигляді позбавлення строком до 10-ти років із конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Святошинська окружна прокуратура міста Києва.
Департамент боротьби з наркозлочинністю
Національної поліції України