За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом учасникам злочинного угруповання за фактами привласнення майна, зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги та службового підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. ч. 2, 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 28, ч.ч. 1, 2 ст. 366 КК України).
За даними слідства, начальник управління, начальник відділу однієї з районних державних адміністрацій області та місцевий суб’єкт оціночної діяльності налагодили схему заволодіння бюджетними коштами, призначеними для компенсації за втрачене нерухоме майно у разі відселення або переселення з радіоактивно забруднених територій.
Вони залучали жителів Коростенського району, реєстрували їх в напівзруйнованих та нежилих будівлях у забруднених радіацією селах. Згодом їх будинки викуповувалися за рахунок бюджетних коштів за завищеною в декілька разів ціною. У селах Сарновичі та Берестовець Коростеньского району напівзруйновані будинки були оцінені у понад 300 тис грн кожен, що еквівалентно вартості квартири в обласному центрі.
Учасники організованої групи вносили до офіційних документів завідомо неправдиві відомості та у 2017–2020 роках протиправно заволоділи бюджетними коштами, призначеними для компенсації за втрачені 12 об’єктів нерухомого майна у цих селах на загальну суму понад 4 млн грн.
Правоохоронцями проведено низку обшуків у фігурантів провадження, під час яких вилучено докази їхньої протиправної діяльності.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного управління Нацполіції в Житомирській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.