Цех знаходився у Камʼянському, а готову продукцію збували у Дніпропетровській, Харківській та Київській областях. Під час обшуків правоохоронці вилучили контрафактну продукцію, обладнання та інше майно на понад 10 млн грн. Організатору та п’ятьом учасникам злочинної групи повідомлено про підозру. Їм загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції у взаємодії з колегами з інших підрозділів постійно проводить заходи з протидії нелегальному ввезенню, виробництву та торгівлі підакцизними товарами. Саме під час таких відпрацювань поліцейські викрили місцезнаходження підпільного тютюнового цеху, встановили причетних до його функціонування, а також місця зберігання і канали реалізації тютюнової продукції.
Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції, організував «бізнес» 67-річний іноземець, який тривалий час проживає на території області. Як спільників він залучив ще п’ятьох мешканців регіону. Одні з учасників злочинного угруповання відповідали за придбання обладнання та складових для незаконного виробництва цигарок, інші — контролювали процес виготовлення, доставки та оплати «товару».
Отримані від незаконної діяльності кошти розподіляв виключно лідер угруповання: частину прибутків він скеровував на розвиток «бізнесу», решту розподіляв між усіма членами злочинної групи.
Нелегальний тютюновий цех знаходився у нежитловому приміщенні, що належить одному зі спільників на території міста Камʼянське. Туди завезли все необхідне обладнання. Сировину та компоненти для нелегального виробництва отримували поштою.
Виробничі потужності цеху дозволяли фігурантам щомісяця виготовляти близько 60 тис. пачок цигарок. Вартість такої партії сигарет за цінами «чорного» ринку становить понад 4,2 млн грн.
Готову продукцію під виглядом іноземного товаровиробника реалізовували через мережу роздрібної торгівлі в Дніпропетровській, Харківській та Київської областей. У такий спосіб посилки відправляли і до складів зберігання.
Правоохоронці за силової підтримки полку поліції особливого призначення провели 33 обшуки у складських приміщеннях, а також за місцями незаконного виготовлення цигарок, проживання та транспортних засобах фігурантів на території трьох областей. У ході заходів вилучили обладнання для виготовлення цигарок, майже 34 000 пачок сигарет, 500 кг тютюну, понад 57 000 цигаркових гільз, гроші, 9 автомобілів та «чорнові» записи. Загальна вартість вилученого понад 10 млн грн.
Шістьом учасникам злочинної групи — організатору тютюнового «бізнесу» та п’ятьом його спільникам — повідомлено про підозру ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27, ч. 1 та 2 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.
Наразі встановлюється повне коло осіб, причетних до вчинення зазначених протиправних дій. Заходи з документування та припинення незаконної діяльності проводилися за участі поліцейських Запорізької області під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.
Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України