Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

З початку року поліція відкрила 350 кримінальних проваджень за фактами підроблення COVID-документації

У 70% зареєстрованих злочинів особам вже повідомлено про підозру.

Про це повідомив Голова Національної поліції України Ігор Клименко у власній авторській колонці на ресурсі «Інтерфакс-Україна».

За словами глави Нацполіції, Кримінальним кодексом передбачено низку статей, що передбачають відповідальність за підроблення документів, зокрема – результатів ПЛР-тестів, довідок про вакцинацію від COVID-19, міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів. При цьому під кримінальну відповідальність підпадають як дії людини, яка виготовляє та продає підроблені документи, так і тієї особи, яка їх потім використовує.

Ігор Клименко розповів про схеми, за якими підробляються результати ПЛР-тестів, викриття таких фактів правоохоронцями, а також про відповідальність за такі дії.

«Загалом з початку року поліцією відкрито 350 кримінальних проваджень за фактами підроблення результатів ПЛР-тестів, довідок про вакцинацію від COVID-19, міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів. При цьому у 70% зареєстрованих злочинів особам вже повідомлено про підозру», – повідомив Голова Національної поліції України.

Він додав, що 320 із 350 виявлених правопорушень слідчі кваліфікували за ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. За виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання від штрафу у 17 тисяч гривень до п’яти  років позбавлення волі. Тим часом за використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до двох років.

Крім того, правоохоронці виявили ще 20 фактів, коли дані про вакцинацію вносилися медиками до відповідних електронних реєстрів, але при цьому вакцинація не здійснювалася. Такі дії  слідчі кваліфікували як несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї. Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

«Куплений сертифікат вакцинації може допомогти вам без обмежень повечеряти в ресторані. Але він не врятує вас від хвороби і її можливих жахливих наслідків. Подумайте про це», – підсумував Ігор Клименко.

Нагадаємо, Кіберполіція Києва викрила двох громадян у виготовленні підроблених COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів.

Окрім того, Київські правоохоронці викрили чоловіка за підроблення довідок про ПЛР-тести українських та закордонних лабораторій.

Також нагадаємо, на Запоріжжі кіберполіція викрила представників турагентства на виготовленні та збуті підроблених ПЛР-тестів на коронавірус.

Управління комунікації Національної поліції України

Exit mobile version