Всі чули про систему Prozorro та реформу держзакупівель, які пройшовши тернистий шлях від проекту на папері до міжнародного визнання (престижна премія World Procurement Awards 2016), змогли на сьогоднішній день об’єднати в собі і малу приватизацію, і оренду, і держзакупівлі у різних її проявах.
Всі ці державні закупівлі онлайн орієнтовані та знаходяться в середовищі, де різні електронні майданчики утворили ринок електронних торгів в Україні. І як розповів керівник майданчика Smarttender.biz – основним принципом функціонування такої системи є режим доступу де “всі учасники торгів бачать все”.
Роботу системи регулює Закон України “Про публічні закупівлі” – це і є стрижнем всієї реформи держзакупівель. Гарантією доступністі та прозорості інформації по тендерах які проходять через цю систему, є те, що таким чином об’єднані держторги доступні всім бажаючим, та тим, що будь яка операція любому з майданчиків миттєво стає доступна для перегляду в системі.
Майданчики подібні Smarttender, мають можливість підключати до системі Прозоро, користувачів на комерційній основі, а зроблено це для того, щоб запобігти монопольному заволодінню підключенням користувачів до системи – зазначає эксперт. Якби це була одна компаныя. Навіть державна, це б створило корупційні ризики.
Різні комерційні майданчики, таким чином можуть конкурувати за кінцевого користувача, додаючи нові можливості для аналітики, більш сучасну т а змістовну техпідтримку та функціональність, адже самі дані ProZorro, на офіційному сайті та на таких майданчиках однакові.
Бізнес таких майданчиків і спрямований на покращення та розвиток додаткового функціоналу, тому у клієнта завжди є вибір, кого обрати, а систему Прозоро, це влаштовує тим що сприяє технологічному вдосконаленню, та покращеному супроводу. Окрім цього, на таких майданчиках проходять і комерційні торги, тому спеціалісти Smarttender, рекомендують уважно вивчати
інтерфейс обраних майданчиків, де зазвичай окремі виділяють публічні закупівлі від Прозоро та звичайні комерційні торги. Перевага для користувача, заключається в тому, що маючи одні ідентифікаційні дані він має вихід відразу на два ринки, може приймати участь та бачити як держзакупівлі так і комерційні тендери.
Це значний прогрес який вже неможливо зупинити, – зазначають експерти. Великі компанії проводять вже кросінтеграцію з такими сервісами, значно спрощуючи та оптимізуючи свої торгові операції. Комерційні майданчики які борються за клієнта, пропонують часто індивідуальні рішення для інтеграції їх сайтів з своїми системами управління ресурсами, аналітичними системами БігДата та іншими удосконаленими ресурсами.