В Україні сою почали вирощувати відносно недавно – наприкінці ХІХ століття, а про своє значення в промисловості вона гучно заявила лише у 30-х роках ХХ століття, коли площі її посіву досягли понад 100 тисяч га.
Незважаючи на свій відносно молодий вік, сьогодні ця бобова культура впевнено посідає домінантні місця серед інших сільськогосподарських культур, а отже без сумніву може бути віднесена до високомаржинальних, зазначають експерти компанії Агро Піонер. Закономірно виникає питання – що ж вабить фермерів та підприємців вибудовувати свій бізнес навколо цієї культури та які можливі секрети приховує її вирощування?
Люди, які вже не один рік займаються вирощуванням сої, небезпідставно, називають цю сільськогосподарську культуру мегаврожайною. Вона зовсім невибаглива у процесі свого вирощування, завжди дає власнику бажані об’єми продукції та, як наслідок – приносить фермерам значний прибуток. Саме тому ця бобова культура є рекордсменом по засіванню полів на різних континентах, що також є беззаперечним фактом у сторону її затребуваності та високоприбутковості.
Апелюючи до історичних фактів, фахівці компанії відзначають, що у 2009 році обсяги вирощування цієї культури в нашій країні перевищили мільйонний рубіж. Тоді це зробило Україну європейським лідером, сьогодні – членом десятки найбільших світових країн-виробників сої та дало можливість успішно експортувати продукт по сьогоднішній день.
Сфери застосування сої
Завдячуючи своїм унікальним властивостям, соя має широкий спектр свого застосування, а саме:
- Харчова промисловість. Соєве молоко, тофу, соєвий соус, соєву олію, соєве борошно та інші соєві продукти – усе це виготовляється з сої та знаходить свою прихильність у вегетаріанській та веганській кухні, а також у різних стравах національних кухонь.
- Кормова промисловість. Боби та шрот сої слугують основою для виготовлення кормів для свиней, корів, птиці та іншої худоби. Саме у сої містяться білки та жири необхідні для тварин.
- Сфера медицини та косметична промисловість: Ліки, креми, масла та маски для обличчя, що мають позитивний вплив на стан шкіри та здоров’я в цілому, завдячуючи цими ефектами наявністю у своєму складі сої.
- Технічне застосування. Соя є сировиною для виготовлення біопалива (біодизель), біополімерів, різного роду біофарб, а також багатьох інших біопродуктів для промислового та технічного використання.
- Сфера екології. Сою позиціонують як біорозкладний матеріал, що робить її домінантною складовою матеріалів для виготовлення екологічно чистих видів пакувань, посуду та інших екопродуктів.
Де можна придбати сою в Україні?
На ринку України є кілька місць де, за потреби, можна вигідно придбати сою.
- Аграрні біржі. Тут можна знайти різного роду пропозиції та обрати оптимальну для себе ціну.
- Спеціалізовані компанії. Запропонують Вам конкретні ціни, а також умови постачання.
- Фермерські ринки. Забезпечують можливість придбати сою напряму від виробників за вельми вигідними цінами.
- Онлайн-магазини. Їх багато, але співпрацюючи з такими платформами, важливо перевіряти ціни та умови доставки.
Фахівці радять порівнювати ціни та умови різних постачальників, щоб обрати найвигіднішу пропозицію.
Якісне насіння сої під Раундап, і що важливо, за доступними цінами можна придбати навіть в спеціалізованих аграрних інтернет-магазинах, зазначають експерти “Агро Піонеру”. Там є можливість замовити ту кількість сої, яка необхідна – чи то мішки по 50 кг, чи біг-беги по 1000 кг.