Ознаки політичного мародерства. Комітет виборців фіксує підозріле перейменування партій

Проросійський «Союз» тепер став «Євросоюзом»

Зміна назв політсил на слова, співзвучні з діяльністю військових та волонтерів або ж на визначення, які з’явилися під час вторгнення РФ, є ознаками політичного мародерства. Про це в коментарі «Главкому» розповів голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

«Оскільки політична сила взагалі невідома, можу припустити, що ані ветерані, ані волонтери до неї непричетні. Партія «Союз», яку ми раніше вважали проросійською, тепер називається «Євросоюз». Партію «Громадянська платформа» перейменовано у партію «Ми з України!». Політсила «Свідома нація» має інший бренд – «Рішучі», – зазначив експерт.

Перший заступник міністра юстиції Євгеній Горовець у відповіді на запит «Главкома» повідомив, що ринок політичних партій завжди був активним в Україні, однак після повномасштабного вторгнення їхня реєстрація «на паузі». «З 6 березня 2022 року документи для державної реєстрації створення політичних партій суб’єктом державної реєстрації не приймаються», – наголосив він.

Таким чином, найбільша активність розгорнулася навколо партій, які були зареєстровані до початку війни, особливо якщо брати до уваги той факт, що нерідко політсили створювалися саме для подальшого продажу, зазначив Кошель. Комітет виборців до війни провів дослідження, яке показало, що 70-80% політсил не проводять жодної діяльності, не мають офіційних сайтів та існують лише «на папері».

You may also like...