Росія призупиняє роботу представництва при НАТО

Росія з початку листопада призупиняє роботу свого постійного представництва при НАТО після рішення Північноатлантичного альянсу відкликати акредитацію 8-ми його співробітників, також припиняється діяльність інформаційного бюро НАТО в Москві.

Джерело: міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на прес-конференції, ТАСС

Фото з офіційного сайту nato.int

Пряма мова: «У нас практично в результаті цілеспрямованих кроків з боку НАТО відсутні належні умови для елементарної дипломатичної діяльності, і у відповідь на дії НАТО ми припиняємо роботу свого постійного представництва при НАТО, в тому числі роботу головного військового представника, напевно, з 1 листопада або, може, це займе ще кілька днів.

Буквально сьогодні ми оголосили про такі кроки [у відповідь]. Міжнародний секретаріат НАТО вже поінформований».

Деталі: Діяльність Військової місії зв’язку НАТО в Москві і діяльність Інформаційного бюро НАТО в Москві також буде припинена.

«У відповідь на дії НАТО… ми призупиняємо діяльність Військової місії зв’язку НАТО в Москві, акредитація її співробітників відкликається з 1 листопада нинішнього року», – сказав Лавров.

Він додав, що після закриття Інформаційного бюро НАТО в Москві, яке було засноване при посольстві Королівства Бельгії, «якщо у натовців виникнуть якісь екстрені справи, вони можуть звертатися з цих питань до нашого посла в Бельгії».

Лавров вважає, що зміни у відносинах із НАТО навряд чи можливі.

Пряма мова: «Ні в якому рівноправному діалозі, ні в якій спільній роботі НАТО не зацікавлена. Якщо це так, то ми не бачимо великої необхідності продовжувати робити вигляд, що якісь зміни в найближчому майбутньому можливі, тому що НАТО вже заявила про неможливість таких змін». // УП

Читайте также: