Попередній її очільник пропонував перейменувати Україну на Русь та зробити російську державною.
Восьмий апеляційний суд Львова заборонив діяльність ще однієї партії, яку Міністерство юстиції вважає проросійською, – “Справедливість та розвиток”.
“Під час засідання сторона обвинувачення наголошувала на тому, що партію слід заборонити через дії її співзасновника та попереднього очільника Миколи Ісаєва, який є в Реєстрі держZрадників Руху ЧЕСНО. Він, зокрема, автор петиції, у якій просить президента “негайно закрити іноземні військові бази і бактеріологічні лабораторії на території України. Ісаєнко партію не очолює з 2018 року”, – зазначає провідний аналітик Руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.
Ісаєв безрезультатно балотувався в народні депутати V і VI скликань. У петиції він закликав президента перейменувати Україну на Русь, провести референдум і внести зміни в Конституцію. Він також пропонував зробити державною російську мову.
Нині “Справедливість і розвиток” очолює Олексій Шевченко. Коли політичну силу очолював Ісаєнко вона називалася “Всеукраїнська чорнобильська народна партія “За добробут та соцзахист народу”.
“Зауважимо, що партія “Справедливість та розвиток” не фігурувала у списку РНБО, але Міністерство юстиції все одно направило до суду позов щодо її ліквідації разом із документами по всіх партіях зі списку Радбезу. Третьою стороною у справі, як і у випадку з попередніми двома забороненими партіями, виступила Служба безпеки України”, – заявили в ЧЕСНО.
Нагадаємо, аналогічним шляхом заборонено ще дві партії – Опозиційний блок та партію “Соціалісти”. Загалом Мін’юст подав позови про заборону ще 10 партій. Це сталося після того, як їхню діяльність “призупинило” РНБО, зокрема, “Опозиційна платформа – За життя”, “Партія Шарія”, “Наші”, “Ліва опозиція”, “Союз лівих сил”, “Держава”, “Прогресивна соціалістична партія України”, “Соціалістична партія України”, “Блок Володимира Сальдо”. // LB.ua