За відповідне рішення проголосували 188 депутатів, шестеро виступили проти.
Про це повідомляє видання Telex.
Цей результат привітала опозиція.
Слідкували за голосуванням посол США у Будапешті Девід Пресман і посол Швеції Діана Мадунич.
Перед голосування прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив, що “Швеція в НАТО підвищує безпеку Угорщини, тому я прошу членів парламенту проголосувати сьогодні за цю резолюцію”, передає шведське видання Dagens Nyheter. Орбан додав, що провів переговори з главою уряду Швеції Ульфом Крістерссоном і домовився про розширення співпраці в сфері оборони.
- Раніше повідомлялося, що угорський парламент ратифікує заявку Швеції наприкінці лютого.
- Іншою датою називали 1 березня.
- Цього місяця ЗМІ писали, що Угорщина і Швеція домовилися про купівлю винищувачів Gripen, аби Будапешт схвалив заявку про вступ країни до НАТО.
- Швеція і Фінляндія подали заявки на вступ до блоку на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну. При цьому Фінляндія стала повноправним членом ще в квітні 2023, а от проти вступу Швеції виступили одразу два члени Альянсу: Туреччина та Угорщина.
- Туреччина затвердила вступ Швеції в січні 2024. Країнам вдалося досягти згоди щодо спірного питання курдів, яких турки вважають терористами.
- Останньою державою, яку довелося переконувати, стала Угорщина. Будапешт образився за те, що Швеція його критикувала за відхід від демократії. 17 лютого Віктор Орбан з приводу ратифікації вступу Швеції до НАТО сказав, що “наша суперечка зі Швецією добігає кінця” і що “спільно з прем’єр-міністром Швеції ми зробили важливі кроки для відновлення довіри”.