Сьогодні середньостатистична сім’я має набагато більше різноманітної сучасної побутової техніки вдома порівняно з минулими десятиліттями. Це кардинально відрізняється від ситуації, наприклад, в 1950-х чи 1960-х роках минулого століття, коли в домогосподарствах була лише найнеобхідніша техніка.
У наш час завдяки технологічному прогресу, зростанню доходів і доступності кожний, не виходячи навіть з дому, може через інтернет-магазин техніки вибирати широкий асортимент сучасного побутового, кліматичного та інженерного обладнання, яке значно спрощує життя, економить час і сили. В такому магазині техніки для дому окрім товарів, сьогодні також можна замовити й послуги з встановлення різноманітного обладнання.
Яку техніку може мати середньостатична сімʼя в приватному будинку на декілька кімнат?
Якщо хтось планує облаштувати технікою автономний приватний будинок на кілька кімнат, то експерти склали докладний план необхідної техніки, не враховуючи розміри будинку та індивідуальні потреби. Ось кілька рекомендацій, що варто включити в список:
- Система опалення:
- Твердопаливний або газовий котел.
- Радіатори опалення у кожній кімнаті.
- Можливо теплу підлогу в ванній та кухні.
- Система кондиціонування/охолодження:
- Оптимально кондиціонери (спліт-системи або мульти-спліт) для кожної основної кімнати.
- Водопостачання/водовідведення:
- Бойлер або безнапірний водонагрівач.
- Насос для водопостачання.
- Система очищення води (фільтри).
- Кухня:
- Плита (електрична або газова).
- Духова шафа.
- Витяжка.
- Холодильник з морозильною камерою.
- Можливо мікрохвильова піч, мультиварка.
- Санвузли:
- Пральна машина.
- Можливо сушильна машина.
- Медіа:
- ТВ панелі або проектори в вітальні, спальнях.
- Аудіосистема в вітальні.
- Комп’ютери/ноутбуки в робочих зонах.
- Техніка для прибирання:
- Пилосос.
- Можливо пароочисник.
- Додаткові пристрої:
- Система розумного будинку.
- Сигналізація, відеоспостереження.
- Генератор, зарядна станція (резервне електроживлення).
При виборі конкретних моделей варто орієнтуватися на відгуки, енергоефективність, потужність і звісно бюджет. Також потрібно врахувати вимоги до мережі електропостачання, водопроводу та ін. комунікацій в будинку. Цей список можна легко пристосувати й для звичайного житла в багатоквартирних будинках виключивши котел, насос та генератор.
Коли сучасним сімʼям став доступний такий широкий вибір різної домашньої техніки?
Широкий вибір різноманітної побутової техніки для домогосподарств став доступним відносно нещодавно, в другій половині 20 століття. Це пов’язано з кількома ключовими факторами.
Масове виробництво і індустріалізація після Другої світової війни. Компанії змогли налагодити випуск побутової техніки великими партіями, що зробило її більш доступною для пересічних споживачів. Науково-технічний прогрес і впровадження нових технологій – електрики, електроніки, пластмас тощо дозволив створювати нові види побутових пристроїв.
Збільшення достатку середнього класу в розвинених країнах у 1950-х – 1960-х роках дозволило домогосподарствам собі купувати побутову техніку. Це зумовило появу компактних моделей великої побутової техніки, придатних для міських квартир (холодильники, пральні машини і т.д.), що вимусило змінити маркетингові стратегії виробників, які стали спрямовуватись на просування техніки для полегшення домашньої праці.
Перші моделі побутової техніки з’явилися ще в кінці 19 століття. Але справжня її доступність для масового ринку настала в 1950-1970-х роках разом зі зростанням споживчого попиту та індустріалізацією. А з 1980-х років вибір побутової електроніки став ще ширшим.