«Кінець епохи бідності» — соцмережі про переїзд Зеленського на держдачу

Президент Володимир Зеленський переїхав жити на державну дачу у Конча-Заспі, де колись жив Віктор Ющенко. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми», цю ж інформацію згодом підтвердив Офіс президента, зазначає Бі-Бі-Сі.

Журналісти, які стежили за пересуваннями президента, помітили, що, починаючи з 6 липня, кортеж Зеленського став відвозити його до закритого комплексу державних дач у Конча-Заспі. Там він щоразу залишався ночувати. Пізніше стало відомо, що родина Зеленських продала свій маєток в Іванковичах під Києвом.

За інформацією журналістів, нині Зеленський проживає в будинку номер 29 — це державна дача, на якій у 2004-2014 роках жив третій президент Віктор Ющенко.

СхемиКопирайт изображения Схеми
Image caption Державна резиденція, де мешкав раніше Віктор Ющенко

Коли Ющенко з’їхав, дачу показували журналістам. Це триповерховий маєток більше ніж на 2 тис. квадратних метрів та з кількома гектарами території навкруги.

Будинок має чотири спальні, санвузли, оздоблені мармуром, ліфт, кінозал, більярдну, солярій, сауни, басейн і масажний кабінет.

ЗеленськийФото: Схеми

Утримання дачі за часів, коли тут мешкав Ющенко, обходилося державному бюджету в 30 млн гривень на рік.

Також, за інформацією «Схем», перед в’їздом президента тут зробили ремонт на понад 300 тис. гривень.

На момент виходу матеріалу, підтвердити цю інформацію в офіційних джерелах журналістам не вдалося.

Але ввечері 9 липня пресслужба президента підтвердила, що після продажу власного будинку президент з сім’єю «тимчасово проживатиме у державній резиденції Конча-Заспа».

«Нехай у цих резиденціях живуть діти які-небудь. Ну якісь табори відпочинку, якісь люди, яким це дійсно потрібно. Ці резиденції — я не бачу в них жодного сенсу», — заявляв він у квітні 2019 році в інтерв’ю РБК-Україна.

«Пацан сказав, пацан зробив — це два різних пацана»

У соцмережах розслідування викликало неабиякий резонанс.

Велика кількість користувачів звинуватили президента, який неодноразово виступав проти привілеїв вищим державним службовцям, у подвійних стандартах.

«Ще під час передвиборчої кампанії Зеленський заявляв, що на державних дачах мають жити діти. Правда, забув додати, що саме його діти», — іронізує користувач Іван Гарагонич.

 

Втім, були і ті, хто підтримали Зеленського, зазначивши, що він не зробив нічого протизаконного.

«Це безглузді закиди, такі ж самі як і щодо квартир чиновників, що їм надають за законом», — переконаний користувач Максим Кузя.

Читайте также: