Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Ліквідація МСЕК: як відбуватиметься оцінювання повсякденного функціонування людини

Процес оцінювання функціонування може бути реалізований у різних формах, залежно від обставин та потреб людини

З 1 січня 2025 року в Україні стартує оцінювання повсякденного функціонування людини – альтернатива медико-соціальній експертизі (МСЕК). Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Умови проведення заочного розгляду

Заочне оцінювання повсякденного функціонування проводиться без особистої присутності пацієнта чи його представника. Такий формат оцінювання проводитимуть переважно для військовослужбовців, учасників бойових дій або пацієнтів із захворюваннями, які підтверджені відповідною медичною документацією.

Групи діагнозів для заочного оцінювання:

Заочний формат оцінювання обирається, якщо такі пацієнти не наполягають на очному оцінюванні​​. Цей формат забезпечує швидке та ефективне прийняття рішень, мінімізуючи витрати часу пацієнта та експертної команди. Для проведення заочного оцінювання всі необхідні медичні дані та документи повинні бути повними і достовірними.

Коли проводять виїзний розгляд

Експертна команда може здійснювати розгляд за місцем перебування або лікування пацієнта у таких випадках:

Критерії направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування

Лікуючий лікар або голова військово-лікарської комісії направляють пацієнта на оцінювання повсякденного функціонування за таких обставин:

  1. Настання строку повторного огляду, встановленого медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) або експертною командою для повторного оцінювання.
  2. Наявність у пацієнта стійкого або необоротного характеру захворювання. Це може відбуватися в таких випадках:

Існують особливі медичні інтервенції або встановлені діагнози, які дозволяють направити пацієнта на оцінювання повсякденного функціонування, не очікуючи 120 календарних днів непрацездатності. Це може відбуватися, якщо стан людини передбачає гострі чи критичні ситуації. Такі випадки стосуються пацієнтів із важкими захворюваннями, травмами чи ускладненнями, що потребують невідкладного визначення їхнього функціонального стану.

Також направлення може бути здійснене у випадках, коли є достатня медична документація, що підтверджує наявність стійких порушень, які не потребують додаткових спостережень. Оцінювання повсякденного функціонування наразі дозволяє встановити інвалідність та визначити потребу у подальшій медичній допомозі чи соціальній підтримці, а також допомагає ухвалити рішення щодо подальших кроків реабілітації або лікування. // Главком

 

Exit mobile version