Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Сексуальна освіта в Україні є вибірковою і залежить від школи або вчителів, чому це не правильно

Експерти з різних галузей (медицина, психологія, педагогіка, соціологія) мають узгоджену думку, що сексуальна освіта є важливою для розвитку здорового та відповідального суспільства.

В більшості країн сексуальна освіта починається у віці від 4 до 7 років, з акцентом на здоров’я, стосунки та зміни тіла. З віком учнів поступово вводять у складніші теми, пов’язані з сексуальністю, контрацепцією та згодою. Більш прогресивні країни, як Швеція та Нідерланди, роблять акцент на всебічній, відкритій освіті з раннього віку в таких країнах людей не лякає секс шоп який можна зустріти на якійсь вулиці міста.

Чому держава повинна відігравати ключову роль у впровадженні та забезпеченні якісної сексуальної освіти

Впровадження державної програми сексуальної освіти допомагає знижувати рівень інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), включаючи ВІЛ/СНІД, а також рівень підліткових вагітностей. Це позитивно впливає на систему охорони здоров’я, знижуючи навантаження на медичні заклади.

Якщо держава забезпечує обов’язкову сексуальну освіту, всі громадяни отримують рівний доступ до достовірної інформації, що може запобігти небезпечній поведінці через брак знань.

Ось кілька ключових аспектів, на думку експертів як це сприяє стабільності в суспільстві, зміцненню сімей та здоровому розвитку наступних поколінь:

1. Позитивний вплив на здоров’я молоді

2. Емоційне та психологічне благополуччя

3. Захист від сексуального насильства та експлуатації

4. Подолання стигматизації та міфів

5. Запобігання дезінформації

6. Соціальні та економічні переваги

Критичні виклики

Загалом, експерти підтримують впровадження сексуальної освіти як засобу для захисту здоров’я, підвищення обізнаності та формування здорових стосунків, водночас підкреслюючи важливість її якісної та всебічної організації.

На жаль, сексуальна освіта в Україні є вибірковою і часто залежить від школи або вчителів. У більшості випадків починається з біології в середніх класах (10–12 років) і зосереджується на фізіології та репродуктивному здоров’ї. Тому є потреба в більш систематичному підході до сексуальної освіти. У 2023 році навіть була створена петиція, яку розглянув президент і надав вказівки Кабміну опрацювати пропозиції, але поки що якоїсь дієвої реакції не відчутно.

Exit mobile version