Усі чоловіки-студенти, які виїжджали за кордон на навчання із січня по квітень цього року, повернулися в Україну.
Окрім цього, він наголосив, що викладачі українських закладів вищої освіти можуть виїжджати за кордон на програми підвищення кваліфікації та конференції.
“Для виїзду військовозобов’язаних науково-педагогічних працівників потрібен лист МОН до Державної прикордонної служби з проханням розглянути можливість перетинання кордону. З 1 січня до 30 вересня 2024 року міністерство підготувало 1297 таких листів. За цей період вчасно не повернувся з-за кордону аж один науково-педагогічний працівник”, – зазначив Винницький.
За його словами, українські ЗВО з 1 січня до 1 квітня 2024 року направили 561 студента за кордон для участі в програмах академічної мобільності, з-за кордону повернулися всі без винятку чоловіки-студенти. Він назвав це дуже хорошою статистикою.
Заступник міністра освіти і науки також повідомив, що до 2030 року Міністерство освіти і науки планує модернізувати українську мережу закладів вищої освіти, зокрема, скоротити чисельність університетів. Одним із критеріїв, які враховуватимуть під час укрупнення, — це число “бюджетників”. Заступник вказав, що у разі, якщо у заклади вищої освіти менш як третина абітурієнтів вступають “на бюджет”, то для МОН це є так званою червоною лінією.