Як правильно повернути продавцю товари, придбані в кредит

Спочатку слід відмовитися від кредиту, а потім – від товару.

В Україні споживач має право протягом 14 календарних днів з дня укладення договору про споживчий кредит відмовитися від нього, у тому числі у випадку отримання ним грошових коштів, пояснюють на сайті Держпродспоживслужби. Цю можливість надає норма статті 15 Закону України «Про споживче кредитування».

Про намір відмовитися від договору про споживчий кредит споживач повідомляє кредитодавця у письмовій формі (у паперовому вигляді або у вигляді електронного документа, створеного згідно з вимогами, визначеними Законом України “Про електронні документи та електронний документообіг”) до закінчення 14-денного строку з дня укладення договору про споживчий кредит.

Таким чином, якщо споживач вирішив обміняти/повернути в порядку статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів» товар належної якості, придбаний у кредит, він повинен в першу чергу звернутися до кредитодавця із заявою про відмову від договору про споживчий кредит, а вже потім до продавця із заявою про повернення товару.

У відомстві нагадали, що у випадку порушення прав, споживачі можуть звернутися до Держпродспоживсужби та її територіальних органів. Також споживачі можуть захистити свої права в судовому порядку у відповідності до статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів». // Дзеркало тижня

You may also like...