Чоловіки чергували на блокпостах терористів за гроші та продовольчі пайки. Після визволення Краматорська вони приховували своє протиправне минуле, але вирішили розпочати життя без страху відповідальності і добровільно звернулись до поліції.
29-річний краматорчанин на блокпості оглядав автотранспорт, перевіряв документи у водіїв та пасажирів. Завданням найманця було виявлення активних українських патріотів. Винагородою за таку «службу» були продукти та гроші.
Але, зрозумівши, що став жертвою пропаганди і займається протизаконною діяльністю, чоловік покинув незаконне збройне формування. Коли Краматорськ звільнили, екс-бойовик не поїхав з поплічниками в захоплений Донецьк, але ретельно приховував свій минулий зв’язок з «ДНР».
Дізнавшись про наданий державою шанс звільнитися від відповідальності за участь в НЗФ за умови, що не скоював тяжких злочинів, чоловік здався поліцейським.
З аналогічними заявами звернулись до поліції ще троє місцевих жителів. Всі вони, вступивши до лав незаконного збройного формування «ДНР» влітку 2014 року, за кілька тижнів «служби» поспішили добровільно з нього вийти. А після кілька років жили в страху перед покаранням.
Наразі поліцейські перевіряють діяльність колишніх бойовиків. Після того, як буде доведено, що на час перебування в НЗФ вони не скоювали тяжких злочинів, чоловіки будуть офіційно звільнені від кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексу України гарантує учасникам незаконних збройних формувань звільнення від кримінальної відповідальності у разі добровільної здачі правоохоронним органам.
Краматорський відділ поліції Донецької області