Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Посол Бродський про напад ХАМАС на Ізраїль: «Наразі ми не маємо відповіді на питання, хто винний у провалі 7 жовтня минулого року»

© Getty Images

“Розслідування триває. Я впевнений, що уроки буде винесено”.

Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський, з яким поговорили Тетяна Силіна та Володимир Кравченко, в інтерв’ю ZN.UA заявив, що майже всі військові цілі у Секторі Гази було досягнуто, але наразі немає чіткої відповіді на питання, як ізраїльські спецслужби могли допустити теракт ХАМАС 7 жовтня минулого року.

За його словами, основною метою у Секторі Гази, яка ще не була досягнута, є звільнення ізраїльських заручників.

“Нам відомо, що ще близько сотні ізраїльтян перебувають у руках терористів ХАМАС. Ми не знаємо, скільки з них залишилося в живих. У нас є підтвердження того, що декількох наших заручників терористи ХАМАС просто розстріляли. І це колосальний біль для всього Ізраїлю. Про це в самому Ізраїлі дуже багато говорять. І вимагають від уряду зробити все, щоб повернути заручників”, – зазначив дипломат.

З іншого боку, каже він, військових цілей операції, по суті, досягнуто — інфраструктуру ХАМАС у Секторі Гази знищено й боєздатності ХАМАС також завдано смертельного удару.

“На сьогодні практично всіх військових цілей, які ставило перед собою командування Армії оборони Ізраїлю, досягнуто. Це дає нам змогу вивільнити війська для операції в Лівані”, – наголосив Бродський.

Водночас, за його словами, наразі не існує відповіді на питання, як ізраїльські спецслужби допустили теракт ХАМАС 7 жовтня 2023 року.

“Це дуже болісне питання для нас, його ставить багато хто й у самому Ізраїлі. Досі, на жаль, немає повної картини того, що сталося 7 жовтня рік тому. Й те, що нам вдалося тепер, — це в якомусь сенсі виправлення помилок. Безперечно, рік тому помилки були. Але наразі, на жаль, немає відповіді на запитання, хто винен у провалі 7 жовтня. Розслідування триває. Я впевнений, що уроки буде винесено”, – сказав Посол.

“І з останніх подій бачимо, що висновки справді зроблено. Ізраїль перехопив ініціативу, й ми відновили чинник стримування на Близькому Сході. А це саме те, що дало змогу Ізраїлю зберегтись як незалежній суверенній державі. Через геополітичну ситуацію, через те, що нас оточують багатомільйонні країни, вороже налаштовані до нашої держави, Ізраїль має бути завжди на два кроки попереду. Це те, що ми продемонстрували нині серією операцій”, – додав він.

Бродський також згадав про операцію з підривом пейджерів та рацій бойовиків “Хезболли” в Лівані, підкресливши, що Ізраїль офіційно не визнав, що має до цього якийсь стосунок.

“Але справді було ліквідовано кілька глав терористичних формувань як у Газі, так і в Лівані, Бейруті. Це колосальний успіх ізраїльських спецслужб, який установлює чинники стримування і який, сподіваюся, змінить картину на Близькому Сході”, – резюмував дипломат.

Посол також позитивно відповів на питання, чи стали ізраїльтяни за цей рік жити й почуватися в більшій безпеці.

“Однозначно. Хочу нагадати, що відбувалося 7 жовтня рік тому. Крім вторгнення тисяч терористів на територію Ізраїлю й убивства 1200 ізраїльських громадян, територію Ізраїлю щодня обстрілювали сотнями ракет із Сектору Гази. Обстріли припинилися практично повністю”, – сказав він.

За його словами, часом трапляються поодинокі запуски ракет, але це радше є винятком із правил.

“Тобто більшість ізраїльтян, які живуть на півдні або навіть у центрі Ізраїлю й страждали від обстрілів із Сектору Гази, нині почуваються у більшій безпеці, це однозначно. Крім того, ми, розпочинаючи операцію в Секторі Гази, ставили перед собою мету запобігти повторенню того, що сталося 7 жовтня. Сподіваюся, що внаслідок наших дій така трагедія ніколи не повториться”, – додав Бродський

Посол Ізраїлю в Україні також повідомив, що на даний момент арабо-ізраїльський конфлікт не має вирішення. Він триватиме доти, “доки наші сусіди прагнутимуть нашого знищення”. До тих пір, поки вони не будуть готові змиритися з тим, що існування Ізраїлю на Близькому Сході – факт, з яким необхідно рахуватися, а з Ізраїлем потрібно будувати нормальні відносини. // Дзеркало тижня

Exit mobile version