Республіканці з Палати представників Конгресу США оприлюднили документ під назвою “План перемоги України”. Він містить пояснення, як США мають сприяти допомозі Україні, і критику адміністрації президента Джо Байдена.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на документ.
Відомо, що документ був розроблений ще наприкінці минулого року, але обговорювати його почали лише зараз.
План складається з 28 сторінок, а на його обкладинці зображені сьогоденні диктатори: Володимир Путін, Олександр Лукашенко, Сі Цзіньпін та Алі Хаменеї. Текст має п’ять розділів: Загроза, Пропонований план перемоги, Нагляд, Розподіл підтримки та Хронологія смертельних зволікань Байдена з наданням зброї Україні.
Автори документи зазначають, що Росія та альянс, до складу якого входять Китай, Іран і його “маріонетки” (мається на увазі угруповування ХАМАС та “Хезболла”), намагаються підірвати інтереси США у всьому світі. Зокрема, на думку республіканців, їхня мета полягає у послабленні економіки США, розпаді ключових альянсів, встановлення тоталітаризму як світового порядку.
За їх словами, Конгрес США несе відповідальність за захист свободи від таких країн, як Росія, Китай та Іран.
Республіканці вважають, що риторика Байдена про підтримку Україну “скільки буде потрібно” – це програшна стратегія. Вони хочуть, аби Білий дім представив план перемоги і надав Україні зброю, потрібну для боротьби.
На думку республіканців, шлях до перемоги для України:
- надання їй критично важливої зброї;
- посилення санкцій проти режиму Путіна;
- передачі Україні 300 млрд заморожених російських суверенних активів.
Конгресмени вказали на необхідність контролю за американською допомогою, визнавши, що перевірки не виявили порушень. Американські законодавці проаналізували також розмір допомоги США для України, наголосивши, що США відстають від країн Європи.
Зволікання з фінансуванням допомоги
Нагадаємо, 1 жовтня Конгрес США ухвалив законопроект про тимчасовий бюджет. Він не включав нового фінансування допомоги Україні, оскільки таку ініціативу вирішили розглядати окремо. Після цього президент США Джо Байден запропонував Конгресу виділити 106 млрд доларів. Більшість з цих коштів (60 млрд доларів) хочуть направити на допомогу Україні. Також пакет передбачав допомогу Ізраїлю.
Після довгих суперечок у США схвалили новий тимчасовий бюджет для уряду без допомоги Україні та Ізраїлю. Байден підписав закон, який допоміг уникнути “шатдауну”.
У США точаться суперечки про посилення кордону з Мексикою. Республіканці виставили вимогу ухвалити імміграційне законодавство, погрожуючи не підтримати фінансування для України.
У Білому домі очікують, що демократи та республіканці досягнуть угоди у січні 2024 року.