Зеленський указом констатував неможливість проведення переговорів з президентом РФ Путіним

Також він схвалив текст звернення щодо вступу до НАТО.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про рішення Ради національної безпеки і оборони “Щодо дій України у відповідь на спробу Російської Федерації анексувати території нашої держави, з метою гарантування безпеки євроатлантичного простору, України та відновлення її територіальної цілісності”.

РНБО передала на затвердження Президенту Стратегію нацбезпеки і оборони  «Безпека людини – безпека країни» — Офіційне інтернет-представництво  Президента України

Рішення було ухвалено 30 вересня – у день, коли президент РФ оголосив про незаконне “приєднання” Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей до Росії. Документ оприлюднено на сайті президента.

Першим пунктом в указі констатується неможливість проведення переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним. Зеленський вже говорив про це у зверненні до українців, але тепер це закріплено законодавчо.

Другий пункт – схвалення тексту Спільного звернення Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України до Організації Північноатлантичного договору. Це стосується заявки України на вступ до НАТО в прискореному вигляді – без ПДЧ.

Третій – доручення уряду підготувати пропозиції щодо багаторівневої системи гарантування безпеки на основі багатосторонніх і двосторонніх угод, які спрямовані на доведення оборонного потенціалу України до рівня, що забезпечуватиме гарантовану відсіч збройній агресії Російської Федерації, посилення військової підтримки з нарощування українських оборонних спроможностей, сприяння розвитку оборонно-промислового комплексу і суттєвого збільшення масштабу та обсягів індивідуальної і колективної підготовки українських військовослужбовців.

Четвертий – доручення в умовах ескалації з боку Російської Федерації Кабінету Міністрів забезпечити посилення обороноздатності держави шляхом збільшення постачання військово-технічної допомоги Україні.

Пʼятий – рекомендувати Верховній Раді України з метою підвищення стійкості держави прискорити прийняття відповідних законопроєктів щодо належного санкційного та іншого реагування на ескалацію з боку Російської Федерації.

Після того, як Україна підписала заявку на вступ до НАТО, її рішення зразу підтримали девʼять із тридцяти країн Альянсу. Для вступу потрібна згода всіх членів. // LB.ua

You may also like...