Фінляндія повністю закриває кордон з Росією

Фінляндія вирішила тимчасово закрити останній діючий пункт пропуску на кордоні з Росією, рішення набуде чинності опівночі з 29 на 30 листопада і діятиме до 13 грудня.

Про це заявив прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо, передає “Європейська правда” з посиланням на Helsingin Sanomat.

Фінляндія повністю закриває кордон з Росією

Фото: Getty Images

Орпо оголосив, що уряд вирішив закрити усі пункти пропуску на кордоні з Росією, з яких на цей час залишався діючим лише КПП “Райя-Йоосеппі” у Лапландії.

Подати заявки на притулок надалі можна буде лише у портах і аеропорту.

Водночас, рішення не торкнеться вантажних залізничних перевезень між Росією і Фінляндією.

Прем’єр акцентував, що причиною рішення стала спроба Росії чинити вплив на Фінляндію, і для Гельсінкі це неприйнятно.

У понеділок на КПП “Райя-Йоосеппі” подали заявки про притулок лише кілька мігрантів, у вівторок – жодного. Проте, за словами Петтері Орпо, Гельсінкі у рішенні керувалося не цифрами, а загальною оцінкою ситуації.

Що було раніше:

  • Як відомо, з середини листопада на КПП між Росією та Фінляндією почало приходити суттєво більше людей без документів, що дають їм право в’їзду на територію ЄС. Раніше російські прикордонники не пропускали таких мандрівників на виїзд.
  • Для боротьби з цим явищем Фінляндія почала закривати свої КПП на кордоні з Росією, до цього часу діючим залишився лише один – у Лапландії. З минулої суботи закриті для руху транспорту КПП Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра та Нійрала.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг у спілкуванні зі ЗМІ прямо вказав на причетність Москви до появи все більшої кількості шукачів притулку на кордоні Фінляндії.

You may also like...