У кремлі підтвердили початок виведення «російських миротворчих сил» із Нагірного Карабаху.
Про це заявив речник президента рф дмитро пєсков, цитує «Интерфакс».
Солдати рф перебували в Карабаху на підставі тристоронньої угоди між Азербайджаном, Вірменією та росією, підписаної 10 листопада 2020 року. Згідно з домовленостями, «миротворці» мали дислокуватись у регіоні до 2025 року.
Як зазначається, до складу контингенту входили 1960 військовослужбовців, оснащених стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерів та 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.
Що передувало
У 2020 році через військові успіхи Азербайджану в Карабаху влада Вірменії змушена була погодитись на невигідну угоду, яка, серед іншого, передбачає, що Єреван має віддати Азербайджану фактично весь так званий пояс безпеки — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни. Вони мали забезпечувати безпеку власне самої невизнаної «Нагірно-Карабаської Республіки».
Ті райони НКР, які Баку вже зайняло, залишалися під контролем Азербайджану. Крім припинення вогню, країни домовилися про те, що в Нагірному Карабаху щонайменше на 5 років розташуються російські «миротворці», натомість Вірменія свої сили виведе.
А вже у вересні 2023 року Міноборони Азербайджану оголосило про проведення «локальних антитерористичних заходів» у Нагірному Карабаху після заяв про провокації з боку вірменських сил.
Зрештою, невизнана «Нагірно-Карабаська Республіка» 20 вересня погодилася на умови Азербайджану: бойові дії мають припинитися, також ідеться про повне роззброєння армії Карабаху та виведення важкої техніки з території невизнаної республіки.
Увечері 20 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про завершення «антитерористичних заходів» у Нагірному Карабасі. За його словами, країна за один день виконала всі поставлені завдання й відновила територіальну цілісність. // hromadske