Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про заходи експортного контролю, які передбачають заборону постачання Китаю напівпровідників, виготовлених із використанням американських технологій та обладнань.
Про це повідомляє Reuters.
REUTERS/Jason Lee
У повідомленні зазначається, що ці обмеження можуть стати найбільшою зміною політики США щодо доставлення технологій до Китаю з 1990-х років. Якщо вони виявляться ефективними, то зможуть сповільнити китайську промисловість з виробництва мікросхем, змусивши американські та іноземні компанії, які використовують американські технології, припинити підтримку деяких провідних китайських фабрик і розробників мікросхем.
Крім того, раніше США додали найбільшого китайського виробника чипів YMTC і ще 30 компаній до переліку “неперевірених” юридичних осіб. Це означає, що їхня продукція не може бути проінспектована відповідними органами США, а отже, не підлягає використанню американськими компаніями.
Нові заходи суттєво обмежать експорт американського обладнання, зокрема з боку корпорацій Nvidia та AMD, китайським виробникам напівпровідників. Ще було розширено санкції щодо трьох ІТ-компаній із Китаю, які були внесені в “чорний список” у 2019 році.
У повідомленні наголошується, що рішення адміністрації Джо Байдена забороняє постачання великої кількості мікропроцесорів, які використовує Китай у комп’ютерах. Це обмеження також може вплинути на китайські дата-центри.
Водночас для того, щоб санкції були дієвими, США розраховує на участь в них інших країн. Також у Вашингтоні побоюються, що в довгостроковій перспективі це може послабити американський високотехнологічний сектор шляхом посилення конкурентів. // Букви