Хоч кілок на голові теши! Піскун продовжує займатись бізнесом…

Гендляр-генпрокурор Святослав Піскун продовжує “зачищати” прокуратуру країни від “неблагонадійних” прокурорів. Тобто таких, хто стоїть на букві Закону і не бажає займатися відбілюванням бізнесу Піскуна. 30 вересня було знято з посади прокурора Кіровоградської області Олега Левицького, який займався справою ТОВ “Планета інвестицій”, серед засновників якого значилась дружина генпрокурора Світлана Піскун. 30 вересня 2005 року наказом Генерального прокурора України було скорочено посади прокурора Кіровоградської області та трьох його заступників. Того ж дня колективу прокуратури Кіровоградської області було представлено Олександра Гардецького, який буде виконувати обов’язки заступника Генерального прокурора – прокурора області з правом формування нової керівної команди.

Олег Левицький, який донедавна обіймав посаду прокурора області, заявляє, що звільнення відбулося незаконно з грубим порушенням трудового законодавства та Закону України “Про прокуратуру”, та має намір оскаржити рішення Генерального прокурора у судовому порядку.

Довідка “УК”. Рішенням Кіровського місцевого суду м. Кіровограда від 10 серпня було визнано незаконним попередній наказ Генерального прокурора України про звільнення Левицького Олега Петровича з посади прокурора області. 19 серпня 2005 року на виконання судового рішення його було поновлено на посаді.

Головною причиною кадрової чистки, на переконання Олега Левицького, є щойно відкрита ним кримінальна справа, яка зачіпає бізнесові інтереси вищих посадовців держави. За його словами (цитата): “Прокуратура Кіровоградської області наступила на бізнес дружини Генерального прокурора України Піскуна, дружини Голови Верховного Суду України Маляренка, дружини колишнього Прем’єр-міністра і голови Податкової адміністрації Азарова, а також іншого родича Генерального прокурора України”.

Про цей бізнес, до речі, також згадував голова Комітету Верховної Ради з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Володимир Стретович в інтерв’ю “УК”.

Як повідомив Олег Левицький, заснована ними комерційна структура – ТОВ “Планета інвестицій”, з порушеннями чинного законодавства уклала договір на оренду цілісного майнового комплексу ДП “Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів”. Внаслідок застосування тіньових схем використання прибуткового державного майнового комплексу за рахунок корупційних зв’язків засновників підприємства державі було нанесено мільйонні збитки.

Нагадаємо, що у 2003 році проти бізнесового свавілля генпрокурора Святослава Піскуна виступили декілька обласних прокурорів: Херсонської області – Микола Банчук, Сумської – Олександр Воронов, Вінницької – Геннадій Клюге. Як і О.Левицький, вони звинуватили Піскуна у корупційній діяльності і тиску на них з боку генпрокурара, що вимагав від них займатися його комерційними інтересами. У тому числі – у зернопереробній сфері. Пізніше всі ці прокурори-“бунтівники” були зняті з займаних посад.

“УК”, за матеріалами кіровоградського тижневика “Ведомости-плюс”

You may also like...