Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Європу накриває друга хвиля коронавірусу і вона подекуди вже схожа на дев’ятий вал

Європу накриває друга хвиля коронавірусу і вона подекуди вже схожа на дев’ятий вал
Європу накриває друга хвиля коронавірусу і вона подекуди вже схожа на дев’ятий вал

У крихітній Чехії, яка бодрячком перенесла весняну епідемію ще недавно було 14.000 нових кейсів на добу (їх стабілізували на 5000). Україна пробила дно і 14 листопада побила рекорд по добових виявлених з ковід-19 – більше 12.000 людей.

У Росії новий рекорд смертності від ковід-19 і виявлених хворих – 391 і 22.000. В Італії 37.000 виявлених хворих на добу – уряд зібрався на екстрену нараду, в спробі виробити відповідь на кризу.  Але як і навесні арсенал інструментів все ще обмежений, пише видання “Великий Київ“.

Російська вакцина “Супутник V”, як і очікувалося, виявилася маловивченим препаратом з незрозумілими ефектами. Ставлення медичної спільноти до неї вкрай скептичне. Йдуть випробування відразу декількох вакцин, тестують “коктейлі” на основі антитіл тих, хто перехворів, але це процес не швидкий. І, наприклад, вакцини від гепатиту С досі не існує – вірус вислизає від імунітету, швидко мутує і банально немає точки прикладання для антитіл. А препарат активно розробляють більше 15 років, бо від гепатиту С на планеті гине 400.000 на рік.

З березня триває відкрите дослідження ВООЗ “Солідарність” з приводу ефективних препаратів від ковід-19. Незважаючи на те, що управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA) допустило препарат «Ремседевір» для лікування на ринку США, ВООЗ на сьогодні не може рекомендувати навіть його. У сліпих дослідженнях порівняно з товченою крейдою або противірусними препаратами, на кшталт, «Калетри», «Ремседевір» не показав нічого. Ні зниження смертності, ні зменшення терміну на ліжку в лікарні – нічого. Зеро.

Так що розчохлюють старі добрі карантинні заходи і соціальну дистанцію. Поки локдаун рівня весни повторено лише в Чехії та Ірландії. Але судячи з пожежі, що розгортається у Франції, скасованим в ЄС різдвяним ярмаркам і комендантській годині в 38 департаментах – веселощі тільки починаються. У сьогоднішньому матеріалі “Великого Києва” – як найбільші столиці Європи реагують на другу хвилю кризи.

Закриті паби та Різдво на дивані – Дублін

500-1000+ хворих на добу для 4.9 млн. країни це багато. Так що музеї, перукарні та спортзали пішли під ніж. За вечірки або День народження вдома може прилетіти штраф. Якщо поліція перевірить документи і ви будете далі ніж 5 км від свого будинку – теж.

Ресторани і паби тільки на винос, так що улюблене ірландське проведення часу під загрозою. Старші класи відправлені на дистанційне навчання. Не весняний поки параліч, але досить близько до нього. 4 рівня обмежень вже пройдено – попереду останній рівень карантину.

Привіт карантин – Прага

Чехія ввела комендантську годину. Масочний режим, вихід на вулицю тільки за продуктами, в аптеку і на роботу, підтверджену документально. Прогулянки дозволені тільки в парку, маска не обов’язкова, якщо з вами члени сім’ї або людей немає в радіусі понад 2 метрів.

Всі послуги лежать – працюють тільки магазини з продовольством, алкоголь, наприклад, вже ні. Сфера громадського харчування тільки на виніс. Постраждалі бізнеси отримають допомогу – між 800 і 1000 доларів в конвертації з крон. Але не все і не завтра.  За даними Міністерства праці в Чехії працювало 140.000 українців, так що локдаун зробить фінансово боляче не тільки чехам.

Париж – Хай живе опір!

Так, у французькій столиці мітинги і протести. Під гаслами – “Геть обридлий карантин”. Парижани страшно постраждали – після 20.00 заборонено продавати алкоголь, закриті бари, заборонені гуляння в ресторанах після весілля. Цього разу влада вирішила перевести грім і блискавки народного гніву на місцеві мерії. Віддавши їм на відкуп рішення про комендантську годину.

Столиці це не торкнулося, а ось у 38 департаментах з 21.00 до 6.00 вихід тільки за суворою необхідністю. І ні, ковід-19 не активніше вночі, і не інші тупі жарти. Просто молодь, що тусується по танцмайданчиках і барах, безконтрольно розносить вірус, а потім журналісти “розносять” уряд за 44.000 смертей.

Варшава – різдвяні гуляння на паузу

З 17 жовтня Варшава в «червоній зоні» – у них схоже на українське зонування. На Національному стадіоні розгортають лікарню – там, де нещодавно приймали Чемпіонат Європи з футболу, планують розмістити 500 місць для важких хворих. Не на полі, звичайно, в прес-центрі і конференц-залах, куди проведуть навіть кисень.

Новорічних свят, які в католицькій Варшаві традиційно несуться від Різдва теж не буде. Заборонені весілля, знято частину маршрутів громадського транспорту, а в інших залишено 50% сидячих місць. У костелах дозволені служби з розрахунку 1 людина на 7 кв.метрів. Фітнес клуби і спортзали пішли на карантин, але на вулиці поки займатися можна.

Стокгольм – Карлсон знову повернувся

5 990 виявлених хворих на добу – друга хвиля приходить і до Швеції. Де риксдаг не вводив обмежень законодавчо, оскільки це стосується змін до Конституції, а такі зміни повинні схвалити депутати двох поспіль каденцій. Тому довелося обмежитися рекомендаціями. Які призвели до більш 6000  смертей, які явно випадають зі статистики сусідніх скандинавських країн. Зараз же знову почався спалах. Бо історії про колективний імунітет гарні тільки для соціальних мереж і домогосподарок. Цього разу вводяться локальні обмеження – вони стосуються транспорту, його частоти ходіння і сидячих місць. Але знову ж таки – без штрафів і наказів, просто рекомендація.

Київ в помаранчевій зоні, хоча ситуація в лікарнях першої хвилі тривожна – 70-75% місць заповнено офіційно. Неофіційно вже пішли ліжка в коридорах і ущільнення. Ну плюс ще у приватників буде кілька десятків місць по непристойному ціннику ( 105.000 гривень на тиждень в “Оберіг”). А далі стадіон так стадіон. У регіонах ходять наполегливі чутки, що потрапити в реанімацію за показаннями важко – чекають або смерті або поліпшення у того, хто займає ліжко інтенсивної терапії.

Тому в мільйонний раз – зберігайте дистанцію і масочний режим.  Не захворіти ковід-19 цілком реально. Та ж вітрянка набагато заразніше але до сих пір є люди, які не захворіли і їх чимало. Швидкої вакцини не буде, особливо на полицях в українських аптеках. Дослідження “Солідарність” не підтвердило противірусну активність більшості препаратів. Сьогодні все як в еру до антибіотиків і противірусних – тільки хвороба і ваш імунітет. Бережіть себе.

Автор: Кирило Данильченко;Великий Київ

Exit mobile version