Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Чому та як рашисти полюють на українські дрони «Кажани» і «Вампіри»

«Вампіри» – недорогі та прості в модифікації, а тому економічно вигідні для знищення дорогої російської техніки з відносно безпечних позицій, віддалених від лінії зіткнення
«Вампіри» – недорогі та прості в модифікації, а тому економічно вигідні для знищення дорогої російської техніки з відносно безпечних позицій, віддалених від лінії зіткнення

Небо над сірою зоною фронту наповнене дронами. Бійці розповідають, як відбуваються бої між безпілотниками: як російський FPV-дрон атакував українського «Вампіра», як «Кажану» вдалося перехитрити «Мавіка».

Інженер дронів Дмитро служить у піхоті, його побратим Павло — пілот роти ударних дронів «Тайстра». «Тайстра» — рота безпілотних авіаційних комплексів у складі 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», яка була створена однією з перших у межах проєкту «Армія дронів», пише видання “Тексти“.

«Зоопарк» БПЛА

Про які літальні апарати йдеться в цьому тексті:

Павло понад рік працює з дронами-бомберами «Кажан» і «Вампір». Розповідає, що за останні три місяці було щонайменше чотири напади ворожих дронів на його борти.

“Вперше це було так: ворожий «Мавік» залетів у мого «Кажана», коли я завис над ворожою позицією і саме готувався робити скид. Тоді мене збили. Ворог ще виклав відеопідтвердження цього”.

Тоді все закінчилося швидко й сумно для нас. Але часто дрони можуть деякий час боротися між собою. Використовується цілий набір маневрів: переслідування, маневрування, таран і, звісно, атака дроном-камікадзе.

“Якось російський «Мавік» намагався взяти на таран мого «Кажана», — каже Павло. — Я міг повести свій безпілотник у контртаран, але вирішив не робити цього — не хотів ризикувати бортом, бо був сильний вітер і залишалося мало заряду батареї. Тому я швидко набрав висоту й почав повертатися додому, постійно то знижуючись, то піднімаючись вгору, щоб «Мавік» не міг у мене влучити. «Мавік» якийсь час переслідував, але потім у нього закінчився заряд батареї. А я спокійно, не відкривши своєї точки, повернувся”.

Дешеві дрони атакують дорогі

Бачимо тенденцію, коли дешевші й менші дрони намагаються нападати на більші й дорожчі. Але «Кажани» і «Вампіри» живучі: навіть якщо в них поцілити зі стрілецької зброї або спробувати взяти на таран «Мавіком», у них залишається можливість повернутися додому. Павло має у своєму «портфоліо» аж два таких випадки.

“Якось російські FPV гналися за моїм «Кажаном», але не змогли влучити. Тоді вони знайшли мою точку, з якої я працював, і почали по ній відпрацьовувати FPVшками. Влучили в мого «Кажана», який сів там. Він зазнав пошкоджень, але ми його врятували. Потім ворожі FPV атакували нас, коли ми поверталися з позицій машиною. Але працювала наша РЕБ, і ті дрони падали метрів за 10–15, а ми просто («просто»! — Авт.) заробили легку контузію”.

“Іншим разом у нашого «Вампіра» залетів FPV. На той момент ми саме зависли над ціллю й готувалися скинути боєприпас. Раптом борт почало кренити, все відбувалося дуже швидко, ми навіть не зрозуміли, що трапилося: чи підстрелили нашого «Вампіра», чи чимось у нього залетіли. Але завершили скидання, і нам вдалося повернути підбитий борт на базу. За 10 хвилин поставили нові лопаті й полетіли працювати далі. І тільки потім, переглянувши відео польоту, побачили, що це ворожий FPV влучив йому в лопаті, але не здетонував”.

Exit mobile version