«Бумер» із кримінальним минулим грабував полтавських школярів
Нещодавно до Київського райвідділу міліції звернувся вчитель однієї із загальноосвітніх шкіл міста Полтава. Він повідомив, що поблизу навчального закладу невідомий чоловік забрав у школярів гроші. Налякавши трьох підлітків, він наказав їм вивернути кишені та примусив віддати усе, що там було.
Працівникам кримінальної міліції у справах дітей, які прибули на місце події, потерпілі дев’ятикласники розповіли, що на перерві втрьох вийшли на вулицю подихати свіжим повітрям. Коли знаходились неподалік школи, до них підійшов чоловік років двадцяти та почав розмахувати руками. Хлопці злякались залякування, тому як вкопані стояли на місці. «Я – «Бумер», – заявив чоловік. – Ви знаєте хто такий «Бумер»?» Хоча школярі про людину з таким прізвиськом ніколи не чули, однак, від біди подалі, всі дали схвальну відповідь. «Мені терміново потрібні гроші, – погрозливо продовжував чоловік, – давайте, що є».
Трохи оговтавшись від переляку, підлітки вирішили схитрувати і віддати лише частину грошей, які у них були. Один із них дістав дві гривні, другий – одну, у третього ж у цей день грошей при собі взагалі не було. Такий «прибуток» «Бумера» не задовольнив, і він наказав хлопцям вивернути кишені. У долонях двох школярів чоловік забрав 25 та 10 гривень. Сказавши їм іти геть, чолов’яга залишив біля себе третього та почав вимагати золотий ланцюжок, який висів у нього на руці. Школяр почав благати кривдника не забирати цю річ, адже її подарувала мати і вона йому дуже дорога. Чоловік «змилостивився» і, відпустивши підлітка, спокійно пішов у своїх справах.
Якщо школярі свого кривдника раніше ніколи не бачили, то працівникам міліції чоловік на прізвисько «Бумер» був «добре знайомий». Так в середовищі порушників закону прозивали двадцятирічного Олександра Т., який раніше притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння грабежів та вимагань. Проживав він неподалік школи, описана підлітками зовнішність зловмисника також була схожою, то ж працівники Київського райвідділу попрямували до його оселі. Однак, поспілкуватись із «Бумером» на предмет його причетності до інциденту зі школярами вдалось лише за декілька днів. Він, як виявилось, додому навідувався дуже рідко, то ж працівникам кримінальної міліції у справах дітей довелось чотири дні по декілька годин у різний час доби слідкувати за його помешканням.
Коли ж чоловіка затримали, він відразу зізнався у скоєному: заперечувати свою причетність було просто нерозумно, адже школярі з легкістю його упізнали. У ході проведення перевірки, до працівників міліції звернулись ще декілька батьків, діти яких подібним чином потерпіли від рук вимагача. Так, наприклад, за декілька днів до описаного інциденту, він відібрав 50 гривень у ще одного учня. Пригрозивши школяреві, він потягнув його в магазин, який знаходиться поряд, та примусив дати гроші на горілку та цигарки. Свої дії Олександра Т. пояснює дуже просто: «Потрібні були гроші». Про те, що такий спосіб «заробітку» тягне за собою кримінальну відповідальність він чудово знав, однак, відповідати за свої дії зовсім не збирався. «Я цілеспрямовано забирав у школярів лише невеликі суми грошей і не брав дорогих речей, – говорить зловмисник. – Я був абсолютно переконаний що про втрату такого дріб’язку школярі дорослим не розказуватимуть, а якщо і розкажуть, то і вчителі, і батьки – до міліції звертатись не будуть».
Як бачимо, психолог із «Бумера» виявився поганий – вчителі відразу звернулись за допомогою до правоохоронців, а міліція, у свою чергу, оперативно його затримала. Зараз працівники кримінальної міліції у справах дітей Київського райвідділу міліції проводить подальшу перевірка за цими фактами, вирішується питання про порушення стосовно Олександра Т. кримінальної справи за частиною 2 статті 189 (вимагання) Кримінального кодексу України. За свої дії він може отримати від трьох до семи років позбавлення волі.
Володимир Пасічко, ЦЗГ Київського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області