Тюремні «Однокласники»

Ще у 2010 році оперативники Львівського УБОЗу провели в місцях позбавлення волі (виправна колонія № 48, що на вулиці Хуторівка) оперативну комбінацію, увівши в схему наркозбуту досвідченого оперативника «під прикриттям» («Ратуша» вже детально описувала цю спецоперацію на своїх шпальтах).

 Згодом одного з головних героїв публікації — зека-закупівельника — було етаповано з ВК-48 до СІЗО для проведення слідчих дій. На етапі в будці старенького «автозаку» він випадково познайомився з раніше судженим мешканцем Львова на ім’я Федір, якого, за збігом обставин, теж затримали за «наркоту». Своєму новому знайомому в’язень 48-ї колонії й розповів страшну історію про те, як його «розвели» «пагані менти», видавши свого співробітника за наркоторговця.

Хитрий Федя

Федько, за плечима якого було 12 років стажу в «інституті торпедних катерів» (абревіатура ІТК, від російської ИТК — исправительно-трудовая колония), посміявся над довірливим «наріком-лохом» і запевнив його: «Зі мною такого ніколи бути не може…». Як кажуть люди: «Не зарікайся»…

Потрапивши теж у ВК-48, Федір спершу спробував «затаритися» метадоном, але хитрі опери схопили його постачальника. Той усе взяв на себе, отримав 4 роки ув’язнення, а меткий Федько вийшов сухим із води. Минуло півроку… Федір й гадки не мав, що оперативники розробили цікаву комбінацію і зроблять оригінальну спробу взяти хитруна на гарячому з допомогою… Інтернету!
Інтернет у кожну «хату»!

Не зайвим буде нагадати, що на жаргоні «хатою» ув’язнені називають камеру чи відділення, де утримують заарештованих або засуджених. У цих «хатах» є речі, якими користуватися можна, але існує і твердий перелік того, чого тримати тут не можна ну ніяк! Серед останніх — телефони. До речі, щороку в колоніях Львова вилучають понад 200 засобів зв’язку та півтисячі сім-карток, але можна гарантувати, що ще більше таких комунікаційних засобів не виявлено. Звичайно, можна було б, щоб обмежити можливість телефонних контактів мафіозних «тузів» із членами містечкової і регіональної мафії, поставити «глушилки» телефонів, однак мешканців вулиць Стрийської, Хуторівки, Скорини і Боднарської це навряд чи втішило б…. І ось одного разу, прослухавши акцію 477-466, Федір під’єднав себе до мобільного інтернету соцмережі «Однокласники.ру», опублікував своє фото та статус… і регулярно листувався з рідними та подовгу перебував у чаті.

Достукатися віршем!

Опери теж вдалися до новітніх технологій: саме завдяки інтернет-простору вони вийшли на контакт із «матьорим» зеком, провадячи загальні розмови про погоду, здоров’я, політику і, аби не налякати об’єкт, жодним словом не згадуючи про жадану «наркоту». З часом знайомство стало все цікавішим: перезнайомились тісніше — в чаті дізнались, хто кому брат, сестра, тато і мама й навіть, ніби між іншим, поповнили співрозмовнику рахунок. В подальшому перейшли до «блатної тюремної романтики»: «люди в курсі», «братва», «конкретний базар» тощо, тобто, як сказала би з презирством Ірина Фаріон, «Фєдя» почав «їздити по вухах» співрозмовнику — як думалось йому, 20-річному пацанові, який не володіє навіть сленгом. Насправді ж на іншому кінці кібер-простору перебував не менш досвідчений оперативник, який корчив із себе дурника, захопленого блатним гуру (розробку проводив сектор БНОН Личаківського РВ, а також оперчастина ВК № 48).

Невдовзі «зек» запропонував наївному юнаку, який не знав «понятій», аби той придбав наркотики для себе і вділив з них маленьку долю стражденному. В кого — йому підкажуть…

Короткотермінові побачення, розмови по мобілці, листування в чаті, фото, «братуха-маладчага», компліменти… У справі фігурує навіть вірш, присвячений Федору: «И там уж скоро недалеко, дружище Федор выйдет к сроку…закончен стих, окончен слог, там вдалеке звучит «звонок» и конвоир тихонько скажет, — иди, братан, и путь укажет…»

Загадка: як посадити того, хто сидить?

Врешті опери ввійшли в повну довіру до бувалого «сидільця», який щиро виливав їм душу: розповідав, що 12 рочків сидить, має шість «ходок», мріє про сім’ю і нібито зав’язав із ганебним минулим. Однак згодом саме він дав координати, де і в кого можна придбати наркотики, наївно «здаючи» ментам усі «точки», на яких торгували отрутою ті, хто колись із ним сидів чи перетинався на волі… Провівши низку закупівель і затримань, оперативники задокументували факти збуту наркотиків за посередництвом, точніше організацією… «зека» Федора, оскільки з жодним із затриманих опери безпосередньо не домовлялися про купівлю-продаж, а також виявили спробу перекиду «кайфових» речовин у «зону». Всього по справі проходить 4 особи, порушено кримінальну справу за ст. 307 ККУ.

Зараз Федір Сташев-кий і далі перебуває в колонії № 48 і, кажуть, вельми шокований розслідуванням цієї кримінальної справи. «Як мене можна посадити, — дивується в’язень із 12-річним стажем, — якщо я вже сиджу?!!»

Микола САВЕЛЬЄВ, Ратуша

You may also like...