КАЗКА ПРО ЛЕГКИЙ ВИГРАШ

Співробітниками столичного Управління по боротьбі з організованою злочинністю затримано групу шахраїв, яка підозрюється в багаторазовому обдуренні перехожих поблизу станції метро «Залізничний вокзал».Кілька вправних хитрунів на людному місці зазивали громадян на акцію, що її буцімто проводить фірма по випуску паперових серветок — всім бажаючим названий товар вручався безкоштовно. Як неважко здогадатися, подібна благочинність під яскравою вивіскою ховала маленький секрет — тільки-но якийсь любитель «дурняку» спокушався на пачку серветок, йому радо повідомляли, що за умовами акції він може ще й… виграти цінний приз!

У широко розвішені вуха легковірних надходила принадна інформація — варто лише звірити за спеціальною таблицею номер на штрих-коді щойно отриманої пачки, і, якщо номери співпадуть, ви миттєво стаєте щасливим власником новенького авто. У гіршому випадку — пральної машини. Розчулений світлою перспективою громадянин поспішав за «представником фірми» до найближчого таксофону. Той начебто зв’язувався з фірмою, диктував номер з пачки і, як уже неважко здогадатись, номер таки збігався…

Аж раптом між переможцем лотереї і вхопленою за хвіст фортуною поставала невеличка перепона — «представник» вибачався і повідомляв, що поруч стоять ще один чи двоє щасливців з такими самими номерами. Мовляв, вірогідність такого збігу була майже нульова, але, на жаль… Далі сценарій шахрайського шоу розгортався за давно відомим сценарієм. Кожен, хто навіть ніколи й не ставав жертвою такого дійства, напевне чув про нього від знайомих або з кримінальних телепрограм. Претендентам на приз пропонувалось позмагатися за нього між собою, ставлячи на виграш гроші — хто поставить найбільше, забирає приз разом з усіма ставками. Чи варто згадувати, що всі крім одного претенденти є підставними особами? Об’єкт «розводу» вміло гіпнотизували азартом змагання, і ставив на кін усе що мав при собі. А іноді ще й відправлявся додому за кількарічними збереженнями, плекаючи фантастичну мрію перевищити внесок фальшивого опонента.

Проте, хоча шахрайська група врахувала всі можливі варіанти перебігу подій, один таки впустила — що за подібні спектаклі можна потрапити за грати. Зараз затримані перевіряються правоохоронцями на скоєння різних злочинів.

Придивіться уважно до портретів. Якщо ви колись мали «везіння» потрапити в поле уваги цих діячів, і в результаті позбулися грошей або коштовностей, скористайтеся можливістю повідомити про це за телефонами: 264-24-73 або 02.

ГУМВС України в м.Києві

Читайте также: