Прибутки на паніці: як клініка «Євролаб» заробляє на переляку людей

Прибутки на паніці: як клініка "Євролаб" заробляє на переляку людей

Прибутки на паніці. Це законно? 

Клініка пана Андрія Пальчевського «Євролаб», де майбутній президент здавав тести на відсутність у крові наркотиків, як “у дружній та незалежній”, додумалася до геніальної бізнес-моделі. Під час панічних настроїв, Євролаб єдина зі всіх приватних клінік десь домовилася про закупку тестів, і запропонувала киянам пройти два види тестування на коронавірус СOVID-19.

Один за старою ціною в 1500 грн (експрес-тест), а інший в 16 000 грн (500 євро). Коли гуртова вартість експрес-тестів на ринку — 300-400 грн, а основного — в Німеччині коштує близько 60 євро (в 9 разів дорожче).

Як з’ясувалося, паніка таки діє. По-перше, закуплені тести Євролабом розійшлися, як гарячі пиріжки. Їх “більше немає”, а будуть лише у п’ятницю і ціна, певно зросте — “Чи багато людей дзвонять?”, — “Так!”, — сказала дівчина-оператор з клініки.

По-друге, на сайті ЄВРОЛАБу вказується, що експрес-тест виявляє саме СОVID-19. Однак, з відкритих джерел відомо, що “експрес-тест” здатен діагностувати лише “родину коронавірусів”, їх понад 100 різновидів, але не може виявити саме новий СОVID-19. Тим паче, якщо у вас ще триває інкубаційний період. По суті, зараз відбувається обман потенційних пацієнтів, принаймні на сайті!

По-третє, я дізнався про існування цікавих людей — інстаграм-блогерок Сабіна Мусіна і Ксюша Манекен. Одна з них зняла кілька сторіс, як вона ходила в Євролаб і «робила тест на COVID-19», а Ксюша виклала лише фото з результатами. Не треба бути Шерлоком, щоби здогадатися, скоріше за все, це “рекламна інтеграція” послуг Євролабу.

Виходить, люди підігріті панікою та рекламою перестрибують сімейних лікарів, летять до Євролабу і роблять космічно дорогі або непотрібні тести! Дають приклад ПОМИЛКОВОМУ АЛГОРИТМУ ДІЙ, всупереч розробленому в світі і рекомендованому МОЗ.

Зеленський, в одному з екстрених звернень, обіцяв карати спекулянтів, це ж саме казали в уряді. Якою ж буде відповідальність? Схоже, лише морально-етичною. Адже, статті в КК України “за спекуляцію під час епідемії немає”, а у новому законі від МОЗ, уряду доручається забезпечити контроль за цінами на товари, а не за послугами…

Навіть, якщо рухи якісь будуть зроблені, “дивіться красоту ігри”. Пальчевский нині зробився противником Зеленського.  Записує жорсткі відеоблоги, збирає тисячі лайків, де критикує владу і дії, спрямовані на боротьбу з коронавірусом, звертається до президента фамільярно “Вова, Володя”,   Звинуватив друга Зе, голову комітету ВР Радуцького у заробітках на масках. Атакував першим. Тепер будь-які санкції для Євролабу можна буде розцінити, як політичний тиск.

Поки хтось з бізнесменів допомагає державі з логістикою, шукає гроші на ШВЛ — інші гребуть баблішко, не моргаючи оком і вибудовують медійний захист від будь-яких закидів.

Dmytro Bobritsky

Читайте также: