Сучасна індивідуальна аптечка на війні має вирішувати 5 основних завдань

Сучасна індивідуальна аптечка на війні має вирішувати 5 основних завдань

Враховуючи тотальний звіздєц, який можна спостерігати при спробах волонтерів, забезпечити солдатів тактичними аптечками, настав час написати дійсно важливий пост, який я вас прошу поширити.

Спробую максимально спростити та донести дуже важливу інформацію, щоб у майбутньому ви не витрачали ресурс на сміття.

Отже, перш за все треба розуміти, що єдине призначення індивідуальної аптечки це врятувати життя пораненого бійця та не дати йому померти в перші ж хвилини.

May be an image of text that says 'BATA + uиHcKий 6иHT'

Панкреатин, зєльонка, анальгін, вата, антисептик, активоване вугілля, фервекс, фастум гель та гірчичники, мають таке ж відношення до тактичної медицини, як і російські новини до свободи слова.

Температура та шлунок бо-бо це звичайно погано, але не так погано, як відірвана рука чи прострелені легені.

Тож, індивідуальна аптечка має вирішувати 5 основних завдань:

  1. Зупинка критичної кровотечі (це найчастіша причина смерті при пораненнях)
  2. Забезпечення прохідності дихальних шляхів
  3. Забезпечення дихання
  4. Підтримка циркуляції
  5. Допомога при переохолодженні, шоці, ЧМТ

Алгоритм надання допомоги у бойових умовах є лінійним, тож і аптечки комплектуються у відповідності до цього алгоритму:

1. Для зупинки кровотечі в аптечці має бути кровоспинний турнікет (CAT, SAM, SICH, SOF TT, TMT). Вєрьовка, резинка, джгут Есмарха, китайські підробки, ремінь, це все не турнікет і замінити він його не може‼️

Також в аптечці має бути ізраїлський бандаж (Не вата і бинт, а бандаж з системою кріплень, який дозволяє створювати достатній тиск на місце поранення)

Матеріал для тампонади рани/гемостатик.

Все це можна замінити – нічим.

2. Для відновлення прохідності дихальних шляхів використовується назофарингеальний повітрявід (Спеціальна трубка з лубрикантом, яка підбирається за розміром, або має регульований розмір і вставляється в ніс.

Її можна замінити – нічим.

3. Для забезпечення дихання, при пораненнях грудної клітини використовуються оклюзійна наліпка, в комплекті їх має бути дві (Якщо поранення наскрізне). Її завдання загерметизувати отвір, та не дати спастись легеням.

Багато аптечок не укомплектовані спеціальними наліпками, тому в бойових умовах, їх можна (Але не бажано замінити спеціальним скотчем та герметичним матеріалом)

4. На цьому етапі проводиться зупинка не критичних кровотеч та робота з іншими травмами, для цього в аптечці має бути перев‘язувальний матеріал, гемостатик, спеціальні протиопікові та звичайні пов‘язки (наприклад для зупинки кровотечі з голови).

5. На останньому етапі важливо не дати потерпілому переохолонути, для цього аптечки укомплектовуються спеціальною термоковдрою.

Окремо, але обов‘язково аптечка має містити.

Атравматичні ножиці (Не канцелярські, а ті якими швидко та без нанесення травм можна розрізати військову форму, стропи, лямки бронежилета для доступу до місця поранення.

Картка пораненого її заповнення надзвичайно важливе, адже наступна людина яка буде надавати допомогу, має швидко отримати всю інформацію про попередній об‘єм наданої допомоги.

Водостійкий маркер для заповнення картки та нітрилові рукавички, для того хто буде надавати допомогу.

Додатково аптечка може бути укомплектована: додатковими пластирями, захисними щитками для очей, додатковим перев’язувальним матеріалом.

Не має бути в аптечці: ін‘єкційних препаратів, пігулок, вати, термометрів, тонометрів і всього іншого, чого немає в списку вище.

No photo description available.

Якщо мій пост вас не переконав, на цьому фото найкращий варіант для придбання і передачі на фронт, у випадках «КРАЩЕ ВЖЕ ШО НЕБУТЬ НІЖ НІЧОГО!!!», «ХЛОПЦІ В ОКОПАХ МЕРЗНУТЬ А ВАМ АРІГІНАЛИ ПАДАВАЙ», «БЕРІТЬ ТЕ ШО Є НЕВДЯЧНІ»

Borys Hmelevskiy

You may also like...