Хто замінить дільничих поліцейських?

Замість дільничних поліція запустила проект поліцейських офіцерів громади.

Поліцейські громади будуть відрізнятися від дільничних тим, що вони будуть відповідати тільки за свою територіальну громаду, в межах якої самі проживають.

На відміну від звичайного дільничного інспектора, офіцеру громади не доведеться витрачати час на щоденні поїздки до відділу поліції. Він матиме службове місце й автомобіль, вестиме документацію в електронному вигляді. Він також не робитиме те, що не входить до його прямих обов’язків — йдеться про охорону державних установ, конвоювання злочинців тощо.

Цього року проект планують втілити у 802 об’єднаній територіальній громаді, а у 2020 році — розповсюдити на всю територію держави. Перші 34 офіцери, які пройшли відповідне навчання, завтра розпочнуть службу на Дніпропетровщині.

Кандидатів на посади офіцерів громади шукають як серед поліцейських, так і серед решти громадян.

Проект розробляли за участю Консультативної місії Європейського Союзу, канадських і американських партнерів у Нацполіції України.

Хто такий поліцейський офіцер громади

Поліцейський офіцер громади – це наступний крок у реформі Національної поліції. Його основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там.

Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади (яка візьме на себе частину фінансової підтримки його роботи), то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом, але й перед самою громадою.

Поліцейський офіцер громади

ЧИМ ВІН ЗАЙМАТИМЕТЬСЯ?

Головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень.

ХТО МОЖЕ НИМ СТАТИ?

МВС шукає вмотивованих та доброчесних поліцейських з не менш ніж дворічним стажем роботи, вищою освітою та водійським посвідченням. Самостійних і відповідальних, відкритих і комунікабельних. Тих, хто здатен до критичного мислення і вміє залагоджувати конфлікти.

ЯК ОБИРАТИМУТЬ?

Серед усіх, хто заповнить анкету, проведуть два етапи відбору. На першому – тестуванні – оцінюватимуть загальні навички кандидатів (рівень логічного та аналітичного мислення), знання законодавства. Також кандидати пройдуть тест на інтегративність. На другому – спеціальна комісія з представників НПУ та представників громад проведе з кандидатами особисті інтерв’ю.

ЩО ДАЛІ?

Ті, кого обере комісія, протягом двох з половиною місяців проходитимуть спеціальний підготовчий курс (зі збереженням поточної посади і зарплати), який розробили українські та міжнародні експерти з правоохоронної діяльності:

1) тактичну підготовку з елементами моделювання ситуацій;

2) методи контраварійного кермування;

3) розвиток навичок проактивної діяльності;

4) сучасні інструменти та методи взаємодії поліції та громади.

ЩО ВІН ОТРИМАЄ?

Можливість призначення на офіцерську посаду; службові автомобіль та приміщення; повне екіпірування; планшет (отримувати завдання і вести звітність офіцери будуть в електронному вигляді); заробітну плату від 11 800 гривень; соціальне забезпечення згідно з діючим законодавством.

Джерело: Офіційний сайт Національної поліції

Читайте также: