“Ліві” евакуатори в Києві

Обережно! "Ліві" евакуатори на дорогах Києва

Що робити, якщо вашу машину евакуювали, які ви маєте права, у скільки вам обійдеться неправильне паркування в Києві та чому бюджет не поповнюється через порушників правил ПДД — розповідає видання ” Рубрика“.

За ІІІ квартал 2020 року за інформацією Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, у Києві евакуювали 17 872 автомобіля, які були припарковані всупереч ПДД, а до міського бюджету за порушення правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксованих у режимі фотозйомки (відеозапису) надійшло 5 мільйонів гривень.

Проте якщо бути трохи уважнішими та знати, скільки “коштує” неправильне паркування, коли вашу машину евакуювали, виникають питання. Журналіст Сергій Грішин підрахував:

Якщо розділити 5 млн на 17872 авто = 279,76 грн. 

Проте ця сума лише наближена до реальності, тому що забрати машину зі штрафмайданчика значно дорожче.

Скільки насправді коштує неправильне паркування?

Якщо вашу машину евакуювали, доведеться сплатити штраф в розмірі 255 гривень, оплатити послуги евакуатора — майже 1300 гривень та зберігання авто на штрафмайданчику — 144 гривні за добу, навіть якщо ви забираєте автомобіль одразу після евакуації, а якщо ваше авто було евакуйовано у п’ятницю ввечері, забрати його можна буде тільки у понеділок, втричі більше сплативши за зберігання авто на штрафмайданчику.

Таким чином, середній чек від евакуації авто — 1700-2000 гривень, але бюджет отримує всього 279 грн з автомобіля.

Тобто, 17872*2000= 35 744 000 грн зібрано, а в міській бюджет йде лише 5 000 000 грн. 

Куди поділись 30 мільйонів?

Справа в тому, що послуги евакуації надаються не тільки комунальними евакуаторами, але й приватними компаніями, які уклали договори із транспортним департаментом КМДА. Перелік таких компаній є на сайті департаменту, всього їх 7.

евакуатори в Києві

В основному автомобілі евакуюють з центру Києва, а у більш віддалених районах евакуатори з’являються рідко, скоріш стихійно, ніби в рамках якоїсь щомісячної акції. Фіксована сума евакуації — 1300 гривень, але транспортування автомобіля з центру столиці до найближчого майданчика зазвичай не перевищує 300-400 гривень. Таким чином, ціни невиправдано завищені з невідомих причин.

Чи законно евакуювали мій автомобіль?

Перш за все важливо сказати, що автомобіль евакуюють тільки в тому разі, коли водія немає поряд із транспортним засобом. Якщо водій на місці, інспектор з паркування просто виписує штраф, а якщо водій підійшов вже після того, як було викликано евакуатор, виклик скасовується інспектором.

евакуатори в Києві

Фото express-t.ua

Випадки, у яких автомобіль евакуюють, перелічені в ст. 265-4 КУпАП. Ваше авто евакуюють, якщо його:

1) поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;

2) розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, а саме:

 • а) на залізничних переїздах;
 • б) на трамвайних коліях;
 • в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
 • г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
 • ґ) на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
 • д) на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;
 • е) ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності — ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
 • є) ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
 • ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
 • з) ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;

3) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;

4) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;

5) розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;

6) перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;

7) порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Крім перелічених у цій статті випадків, є лише 2 порушення, за які транспортні засоби можуть евакуювати:

8) паркування на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів особами, які не мають відповідних пільг (крім випадків, визначених ч.6 цієї статті), або на місцях, не призначених для паркування відповідних транспортних засобів;

9) паркування на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи кількома).

Цей перелік є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Таким чином, далеко не кожна неправильна зупинка чи стоянка повинна мати своїм наслідком евакуацію транспортного засобу.

список документ порядок дій

Що робити, якщо автомобіль евакуювали?

Якщо ви повернулись до авто, але не знайшли його там, де паркували, скоріш за все, його евакуювали. Щоб його забрати, потрібно:

 1. Подзвонити на 102. Повідомити номер автомобіля  — оператор надасть інформацію про те, на який майданчик відвезено ваш автомобіль. Якщо раніше ви додавали свою електронну адресу в “Електронний кабінет водія”, інформація про евакуацію має з’явитись там.
 2. Вирушайте на точку видачі автомобіля. У Києві працює три штрафмайданчики, куди евакуюють порушників – вул. Туполева, 19, вул. Гната Хоткевича, 20Б та вул. Набережно-Лугова, 4. Уточніть години роботи точки видачі та штрафмайданчику. Там ви на місці можете сплатити штраф, послуги евакуатора та послуги за зберігання, заповнивши заяву.
 3. Зверніть увагу на те, що сплачуючи штрафи через онлайн-банкінг, ви повинні мати можливість отримати квитанцію в електронному вигляді, щоб надати її співробітникам центру, в іншому випадку доведеться їхати в банк.
 4. Отримайте автомобіль.

Вся процедура займає близько години.

Зверніть увагу, що процес евакуації транспортного засобу має бути обов’язково зафіксованим в режимі фотографування чи відеозапису. Відсутність такого фіксування є підставою для позитивного результату в суді та службового розслідування щодо працівників уповноважених підрозділів Нацполіції України.

Ви можете оскаржити тимчасове затримання транспортного засобу (процедуру евакуювання) окремо або разом із постановою про накладення штрафу. Для цього потрібно скласти позовну заяву та подати її у міськрайонний суд за місцем відповідача.

Автор: Вікторія Губарева; Рубрика

You may also like...