Телефонні «жарти» закінчилися вироком суду
Наприкінці квітня 2010 року на телефон оператора «102» від невідомої особи надійшло повідомлення про те, що на Північному терміналі станції Харків-Пасажирський Південної залізниці закладено бомбу. Після ретельного обстеження території терміналу вибухових речовин та саморобних вибухових пристроїв не було виявлено.
Завдяки оперативно вжитим заходам співробітники транспортної міліції УМВСУ на Південній залізниці спільно з працівниками СБУ затримали зловмисника. Ним виявився непрацюючий 20-річний мешканець Харківської області. Молодий чоловік не знайшов нічого кращого, ніж з хуліганських мотивів подзвонити по мобільному телефону та повідомити про замінування Північного терміналу вокзалу. У наслідок вчиненого ним злочину, в зв’язку з евакуацією пасажирів та персоналу станції, а також із залученням всіх необхідних у таких випадках сил і засобів для перевірки повідомлення на 2 години було припинено нормальну роботу терміналу.
Стосовно «жартівника» була порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 296 КК України – хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.
Ленінський районний суд м. Харкова, розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за обвинуваченням даного громадянина у скоєному злочині, з урахуванням раніше невідбутого ним за вироком одного з районних судів покарання, виніс остаточний вердикт – 4 роки позбавлення волі в виправній установі.
Тепер друзями хлопця стали засуджені, і бачить він тільки стіни колонії та залізні дроти, які не пускають туди, де більше за все на світі він тепер хоче опинитись.
Вже відбуваючи покарання в одній з виправних колоній Харківщини, молодий чоловік з сумом зазначить: «Просто ми тоді, в той день, з друзями відпочивали. У мого найкращого друга, як то кажуть, був захід … Дуже давно, років п’ять-шість тому, інші хлопці з цим стикалися, і їм нічого за це не було … І ми теж вирішили в той день пожартувати… Я не думав, що через цей дзвінок у мене відбудеться, як то кажуть, перелом, що я сюди потраплю… Так, зараз я про це шкодую. Я вже зрозумів, що цього робити не можна… І іншим теж, як вийду, буду казати, що не треба цього робити».
Безглуздий вчинок хлопця призвів до серйозних наслідків. Адже припинився не тільки рух поїздів. На термінову перевірку зазначеної території були направлені міліціонери, рятувальники та багато інших служб. Такі витівки «горе-жартівників» дорого обходяться для суспільства, а у подальшому й для самих телефонуючих. Правопорушникам доведеться крім відшкодування вартості всіх витрат на викриття хибних дзвінків, виїзди цілої бригади спеціалістів, правоохоронних органів, інших служб та відомств в обов’язковому порядку відповідати за свої протиправні дії згідно чинного законодавства.
Можливо, відоме прислів’я «жартуй, та знай міру» не всі громадяни прийняли до відома, а можливо, дехто й зовсім ніколи не чув про таке. Інакше чим можна пояснити той факт, що деякі люди за тільки їм відомих причин, мотивів і спонукань жартують часом так, що це й жартом назвати якось язик не повернеться. Наслідки таких безглуздих спроб «пожартувати» іноді виявляються досить серйозними, як для самих «жартівників», так і для громадських інтересів у цілому.
Тож, бажаючим «пожартувати» громадянам, перш за все, треба замислитись над наслідками таких «жартів», а краще вивчити відповідні статті Кримінального Кодексу України і завжди пам’ятати про невідворотність покарання.
СЗГ УМВС України на Пiвденнiй залiзницi