Газетний кредит завів жінку у фінансову кабалу
Позичивши п’ять тисяч доларів США, шахрай змусив тернополянку повертати йому суму у п’ятнадцять разів більшу. Як бонус жінка віддала державний акт на землю. Коли потерпіла зрозуміла, що її чекає в майбутньому, звернулася за допомогою до міліціонерів.
Майже два роки тернополянка намагалася «вивести кінці» у кредитній справі. Афера з позиченими доларами розпочалася зі звичайного оголошення в газеті. Текст «позичу гроші під невеликі відсотки без будь-яких документів» зацікавив 40-річну жінку. А їй терміново була потрібна сума, тож і зателефонувала за вказаним номером. Чоловік пообіцяв посприяти у кредиті. Отримавши п’ять тисяч доларів, потерпіла за два роки підписалася під сумою у п’ятнадцять разів більшою. Спочатку позичальниця написала, що отримала в борг чотирнадцять тисяч доларів, а в двох інших боргових записках вказала суму, еквівалентну шістдесяти тисячам в американській валюті.
Зі слів потерпілої, шахрай запевнив її, що жодного значення написані розписки не матимуть. Мовляв, це для гарантії. Проте, як з’ясувалося згодом, шахрай використав їх у суді, представивши як доказ та вдаючи із себе жертву. У жінки конфіскували авто, стягували з неї щомісячну суму із заробітної платні, відтак описали та реалізували на аукціоні хатнє майно. Окрім грошей, отриманих від реалізації майна тернополянки, шахрай заволодів ще й її державним актом на право власності земельної ділянки.
Жінка нікого не повідомляла, що так склалася ситуація із позичанням грошей. Якби розповіла комусь із рідних чи близьких про свої проблеми, можливо, хтось би застеріг, підказав, порадив. Зваливши непосильну ношу лише на власні плечі, потерпіла тягнула її доти, поки вистачило сил. Коли ж із майна залишився лише дах над головою, зрозуміла – без допомоги міліціонерів не обійтися.
Правоохоронці Тернопільського міського відділу внутрішніх справ встановили та затримали підозрюваного. Ним виявився 23-річний житель Теребовлі. Приватним кредитуванням чоловік заробляв собі на прожиття. А тернополянку вирішив розвести, бо жінка була дуже довірливою. Перед затриманням лиходій активно шукав шляхи, аби переписати на себе державний акт на землю, який взяв у потерпілої. Гроші, отримані у результаті судових стягнень, шахрай привласнив.
Міліціонери радять брати кредити у банківських установах та не довіряти незнайомим позичальникам.
Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст.190 (шахрайство) КК України.
Сектор зв’язків із громадськістю УМВС України в Тернопільській області
Tweet