Кримінальна хроніка Житомирщини на 15 травня 2013 року

За минулу добу до Єдиного обліку працівниками міліції Житомирщини зареєстровано 429 повідомлень, 90 із них – з ознаками кримінальних правопорушень. Серед них крадіжки чужого майна, умисне нанесення тілесних ушкоджень, шахрайства, та інші. У 28 випадках встановлені особи, які обґрунтовано підозрюються у причетності до вказаних подій. Крім того, встановлено 11 осіб, причетних до раніше зареєстрованих правопорушень. Припинено 351 порушення правил дорожнього руху, 67 з них – керування транспортними засобами у нетверезому стані.

14 травня до Богунського райвідділу міліції м. Житомира надійшло повідомлення від 23-річної жительки обласного центру про зникнення з її помешкання ювелірних виробів на загальну суму 10 тисяч гривень. Оперативники карного розшуку встановили, що до крадіжки причетний непрацюючий 53-річний місцевий житель, який у скоєному зізнався. Наразі встановлюються всі обставини події.

До Новоград-Волинського міськвідділу УМВС звернувся 63-річний житель райцентру із повідомленням про викрадення з двору його домогосподарства декількох секцій металевого паркану, двох металевих драбин, труби та іншого майна з металу. Працівники карного розшуку за підозрою у скоєнні кримінального правопорушення затримали 54-річного місцевого жителя, у якого вилучили частину викраденого.

Цього ж дня дільничні інспектори міліції Ємільчинського райвідділу УМВС в одному з сіл району припинили незаконну діяльність 56-річного жителя Новоград-Волинського району, який скуповував у населення металобрухт без відповідного дозволу. У чоловіка вилучили ваги та 500 кг металобрухту. Схожий випадок було зареєстровано у Червоноармійському районі, де дільничні інспектори міліції виявили, що водій одного з сільськогосподарських підприємств додатково підзаробляє, незаконно скуповуючи у населення брухт кольорового та чорного металу. За обома випадками розпочато слідство.

Шановні громадяни! Міліційні зведення часто фіксують крадіжки металу найрізноманітнішого спектру. Крадії не гребують нічим, цуплячи посуд та сільськогосподарський реманент, запчастини до дротів ліній радіомовлення, електропередач та телефонні кабелі, аби потім здати ці речі до пунктів прийому металобрухту. Працівники міліції постійно проводять спеціальні заходи, спрямовані, на розкриття названих крадіжок та виявлення існуючих підпільних пунктів прийому металобрухту. Слід пам’ятати, що обидва діяння – незаконне заволодіння чужим майном і порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом – визнаються як кримінальні правопорушення, за вчинення яких передбачена відповідальність згідно з чинним Кримінальним кодексом України. Зокрема, статтею 213 Кримінального кодексу України за порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом передбачено покарання у вигляді штрафу від 1700 до 8500 гривень або громадських робіт на строк від 100 до 200 годин.

 

СЗГ УМВС України в Житомирській області

 

You may also like...