Поради, як вберегти помешкання від злодіїв на час літніх відпусток

Протягом 2012 року на території Львівської області скоєно 9871 крадіжка. З них 633 з магазинів та 1701 з квартир. Зважаючи на наближення періоду літніх відпусток, ця тематика набуває особливої актуальності.

 Злодії до домівок потрапляють кількома шляхами – виламуючи двері, серцевину замка, через пластикові вікна або ж прочинені кватирки. Знаючи шляхи проникнення злочинця, можна спробувати уникнути його візиту. 

Виламують, як правило, дерев’яні двері. Краще замінити їх на металеві. І встановити не один, а кілька замків. Обираючи їх, обов’язково зверніть увагу, аби серцевина не виступала за межі замка. Так злочинцю важче буде вхопитись за неї та вирвати.
 
Виходячи з дому, або ж на ніч, у жодному разі не залишайте відчиненими кватирки чи вікна. Адже злодії легко можуть залізти до вашого помешкання і забрати все цінне. На вікна першого поверху краще поставити металеві грати.
 
На час відпустки потурбуйтесь, щоби хтось час від часу наглядав за Вашим помешканням. Та й, зрештою, попросіть сусідів, аби не були байдужі, коли помітять, що хтось проявляє цікавість до Вашої квартири.
 
Як тільки помітите, що під’їздом ходять невідомі та приглядаються до дверей помешкань, – одразу повідомляйте міліцію. Злочинці часто дзвонять у квартири, щоб дізнатись чи є хтось удома. Заклеюють дверні вічка пластиліном чи жувальною гумкою сусідам, щоб вони не бачили, коли хтось намагатиметься проникнути до Вашого помешкання.  Як тільки побачите це, – одразу повідомляйте у міліцію.
 
Професійні квартирні злодії – хороші психологи. Вони добре знають, де, як правило, люди ховають цінні речі. Останнім часом викрадають гроші, золото, комп’ютерну техніку, тощо. Загалом те, що можна непомітно винести з квартири.
 
На час відсутності у місті варто покласти гроші та цінності до скриньки в банку.
 
Усі застережні заходи не зайві, коли мова йде про збереження майна. Найбільш дієвий спосіб захисту помешкання – встановлення охоронних систем. А, серед запропонованих на ринку охоронних структур, поза конкуренцією – Державна служба охорони. Державна служба охорони – єдина в Україні структура, яка працює на ринку охоронних послуг понад 60 років.
 
В групах затримання, що виїжджають за сигналом «Тривога», працюють тільки найдосвідченіші охоронці, які пройшли строкову службу в армії та навчалися на курсах підвищення кваліфікації у спеціальних вищих навчальних закладах Вінниці та Рівного. Крім того, працівники ДСО щотижня вдосконалюють свою професійну майстерність у навчальних центрах і тирах. Проходять психологічну і тактичну підготовку.
 
Кількість нарядів груп затримання ДСО в 2 рази більша ніж у  приватних охоронних  фірмах. Це дає змогу прибувати в найкоротші терміни за сигналом «Тривога». В день до 5 хвилин, а вночі за три хвилини.
 
Працівники груп затримання екіпіровані автоматичною – вогнепальною зброєю, бронежилетами, засобами активної оборони. Автомобілі оснащені відеореєстраторами та пристроями GPS навігації.
 
Протягом 2012 року ДСО Львівщини провело переоснащення пульта централізованого спостереження сучасним програмно-технічним забезпеченням, яке дає змогу забезпечувати охорону об’єктів за допомогою всіх каналів зв’язку.
 
Наближається сезон літнього відпочинку, під час якого чимало громадян тимчасово вирушають подалі від міської суєти й поближче до природи – морського узбережжя, зелених лісів чи просто в сільську місцевість. Нерідко їх помешкання в мегаполісах залишається без нагляду й охорони, про що добре знають квартирні крадії – саме в літній сезон у декілька разів зростає кількість крадіжок з помешкань городян.
 
У період з 15 травня по 15 червня підрозділи ДСО зможуть взяти Ваше житло під охорону за половину вартості монтажник послуг.
 
При зверненні до Державної служби охорони заявка відразу передається відповідальному інженеру, який негайно зв’яжеться із Вами й у зручний для Вас час прибуде за вказаною адресою. Кваліфікований працівник ДСО надасть безкоштовну консультацію щодо вибору ефективної схеми охорони помешкання, вартості монтажних робіт та абонентської плати. 
 
Після виконання монтажних робіт та укладання договору на охорону Ваша власність гарантовано перебуватиме під захистом увесь обумовлений термін. У разі спроби зловмисників проникнути до Вашого помешкання на пульт Державної служби охорони надійде сигнал «Тривога» й мобільна група добре підготовлених та належно озброєних міліціонерів охорони прибуде за кілька хвилин на місце події й не дасть зловмисникам заволодіти Вашим майном.
 
При виконанні робіт із обладнання помешкань системою охоронно-тривожної сигналізації використовуються прилади, що пройшли відповідну сертифікацію та рекомендовані для організації охорони об’єктів.
 
Для власників домашніх тварин передбачені окремі сповіщувачі. Є сповіщувачі, які дозволяють залишати домашніх улюбленців у помешканні, коли Ви кудись їдете чи йдете на роботу, вони не реагують на тварин. Вага тварини, її рухливість та поведінка, – все це передбачено.
 
Є ще й додаткові послуги, наприклад, тривожна кнопка. Це спеціальний брелок, за допомогою якого можна викликати наряд ДСО у випадку, якщо на вас напали у під’їзді, ліфті, поряд з домом, або ж у квартирі.
 
Денис Харчук, УДСО при ГУМВС України у Львівській області

You may also like...