Поліція розслідує діяльність підприємства, яке збирає гроші з полтавських ринків

Поліція підозрює, що через «нікчемні» договори між «Полтава-Сервіс» та «Полтава-Союз» бюджет Полтави втратив надходження з ринків

Полтавський відділ поліції № 1 ГУНП в Полтавської області проводить розслідування щодо корупції на комунальному підприємстві «Полтава-Сервіс». Мова йде про договори, які дозволяли приватним фірмам розпоряджатися ринками Полтави і не сплачувати кошти за оренду землі. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

На думку правоохоронців, упродовж 2014-2016 років службові особи КП «Полтава-Сервіс» Полтавської міськради укладали «нікчемні» договори про спільну діяльність з суб’єктами господарської діяльності, зокрема ТОВ «Полтава-Союз». Завдяки ним підприємці отримували плату за користування майном ринків та автостоянок міста, але не платили за оренду.

Кримінальне провадження за ознаками ч.1. ст.364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем) поліція відкрила 26 серпня 2016 року. Наразі слідчі перевіряють документи та рахунки фірм, щоби встановити розмір втрат та обставини правопорушень. Єдине, що поки з’ясували поліцейські, це те, що з рахунків «Полтава-Союзу» постійно перераховувалося по 149 тис. грн невідомій особі як поворотна фінансова допомога.

Разом з тим, ще у 2015 році правоохоронці розслідували справу за тими з договорами між «Полтава-Сервіс» та «Полтава-Союз». Відповідне кримінальне провадження було відкрите 1 квітня 2014 року, але за ч.2 ст. 364 ККУ.

За даними реєстру судових рішень, у серпні 2013 року посадовці КП «Полтава-Сервіс» уклали із ТОВ «Полтава-Союз» три договори про співробітництво. Згідно із ними, приватне підприємство отримало права з організації та створення умов для торгівлі на комунальних ринках «Речовий» (вул. Новий Базар), «Південний» (площа Слави), «Сінний» (на розі вулиць Сінної та Шевченка) та «Овочевий» (вул. Новий Базар, 39). До прав товариства входило й укладення з підприємцями договорів оренди торговельних місць та справляння плати за проведення торгівлі.

Фактично ж на підставі цих документів «Полтава-Союз» отримав земельні ділянки для експлуатації та обслуговування ринків за грошову компенсацію від використання наданих прав. При цьому, Полтавська міськрада, якій належить комунальне підприємство, відповідних рішень щодо договорів не приймала.

Слідчі вважають, що такі договори про співробітництво були укладені, щоби приховати договори суборенди землі, за яку приватна фірма мала сплачувати податки. На їхню думку, за 5 місяців 2013 року (з 1 серпня по 1 січня) бюджет Полтави недоотримав 1,6 млн грн.

Відповідні договори не розірвані і досі. Врахуємо ймовірні втрати і той той факт, що нове розслідування ведеться стосовно 2014-2016 років. Виходить, що кожного року до бюджету міста не надходило близько 4 млн грн. Тобто, приблизні можливі втрати бюджету від такої торгівлі, станом на сьогодні, можуть складати 16 млн грн.

Зазначимо, що, за даними Мін’юсту, власником та керівником ТОВ «Полтава-Союз» є Микола Миколайович Сіровський — екс-депутат Ленінської райради від «Совісті України», член конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників. У 2016 році, як ФОП, він отримав майже 5 млн грн від УЖКГ Полтави за ремонти у будинках. Крім того, правоохоронці ведуть розслідування справи дублювання виплат йому та ще одному «одноденному ФОПу» за одні й ті ж ремонтні роботи.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

You may also like...