Экономические преступления в Украине за сутки

Упродовж минулої доби порушено 211 кримінальних справ за злочинами економічної спрямованості, з них 89 – у сфері службової діяльності, у тому числі 20 – про хабарництво. Серед порушених кримінальних справ на пріоритетних напрямах економіки 52 – у бюджетній сфері, 24 – у сфері приватизації, 14 – в агропромисловому комплексі, 12 – у сфері банківської діяльності, 7 – у паливно-енергетичному комплексі та 2 – у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Кілька прикладів:

На Донеччині за матеріалами оперативників Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю порушено дві кримінальні справи за ознаками складу злочинів, передбачених ч.2 ст.205 і ч.2 ст.209 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво та легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), стосовно директора двох товариств з обмеженою відповідальністю. Вона створила згадані фіктивні товариства, через розрахункові рахунки яких перерахувала 12,6 млн. грн., частину з яких, майже 1,4 млн. грн., перевела в готівку й легалізувала.

У Києві за матеріалами співробітників Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю порушено кримінальну справу за ознаками складу злочинів, передбачених ч.3 ст.364 і ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем та службове підроблення), стосовно державного податкового ревізора-інспектора ДПІ у Голосіївському районі. Зловмисниця в 2004 році не забезпечила проведення належної оцінки конфіскованого майна, що в подальшому було реалізоване за заниженими цінами. Внаслідок цього державі завдано збитки на суму понад один мільйон гривень.

На Донеччині за матеріалами працівників сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю порушено кримінальну справу за ознаками складу злочинів. передбачених ч.2 ст.364 та ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем та службове підроблення), стосовно директора товариства з обмеженою відповідальністю. Правопорушник надав до відділення акціонерного комерційного банку підроблені довідки про отриману зарплату в згаданому товаристві й незаконно отримав 161 тис. грн. кредиту, який не повернув.

На Донеччині за матеріалами оперативників Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю порушено дві кримінальні справи за ознаками складу злочинів, передбачених ст.227 та ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (випуск або реалізація недоброякісної продукції та привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), стосовно посадових осіб товариства з обмеженою відповідальністю. Встановлено, що у серпні 2006 року зазначене товариство стало переможцем тендеру щодо поставки шахтних саморятівників, який проводило державне підприємство “Орджонікідзевугілля”. У подальшому правопорушники поставили 877 одиниць зазначеної продукції, однак проведеною перевіркою встановлено, що згадані саморятівники не відповідають стандартам, нормам, правилам і технічним умовам. Таким чином ДП “Орджонікідзевугілля” завдано збитки на суму 315 тис. гривень.

На Полтавщині за матеріалами співробітників Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України та місцевого Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), стосовно посадових осіб товариства з обмеженою відповідальністю. Вони завищили показники вологості та вмісту сміття під час приймання зерна кукурудзи й інших зернових культур від приватних підприємців області. Після цього створили необліковані залишки зерна в кількості 364 т, з яких у подальшому виготовили 166,1 т необлікованого комбікорму (вартість 285,8 тис. гривень) та реалізували його без відповідного відображення у бухгалтерському обліку.

Департамент Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України

You may also like...