Ділки фасували і розповсюджували прекурсор для виготовлення амфетаміну в промислових масштабах. Товар збували шляхом поштових відправлень або через «майстер-клади». Так він потрапляв в мережу з 18 нарколабораторій, яка діяла в шести областях країни. Там з цієї сировини щомісяця виготовляли і збували безконтактним шляхом через анонімні телеграм-канали понад 60 кг амфетаміну, а суми прибутку сягали 18 млн грн на місяць.
Оперативники Департаменту боротьби з наркозлочинністю спільно з Державною прикордонною службою України встановили злочинну організацію, яка займалась безпосереднім збутом прекурсору. Лідер угрупування відповідав за безперервне постачання й налагодження збуту сировини для виготовлення амфетаміну. Його підлеглі щодня фасували по декілька кілограмів забороненого товару на орендованих квартирах, які кожні два тижні змінювали. Після відправляли прекурсори нарколабораторіям поштою або через «закладки» — кожен раз використовували одноразову сім-картку, яку одразу після відправки знищували.
Поліцейські за сприяння Державної податкової служби України встановили окрему групу зловмисників, які займались легалізацією отриманих доходів в Києві. Вони підшукували громадян, які за винагороду були згодні надати свої дані для відкриття банківських рахунків та створювали особисті кабінети в мобільних додатках, куди в подальшому надходили мільйонні прибутки від незаконного збуту прекурсорів для виготовлення амфетаміну. Таким чином фігуранти залучили понад тисячу підставних осіб, з рахунків котрих за рік вивели понад 200 мільйонів гривень на два депозитні криптогаманці, які потім обготівкували на Кіпрі.
До ліквідації наркокартелю було залучено понад 300 поліцейських з Головного слідчого управління, Департаменту боротьби з наркозлочинністю слідчих підрозділів та управлінь боротьби з наркозлочинністю ГУНП в Тернопільській, Хмельницькій, Львіський, Київській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Одеській областях та у м. Києві, які діяли за силової підтримки КОРД та поліції особливого призначення спільно з Державною прикордонною службою під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора та обласних прокуратур в регіонах.
В ході двоетапної спецоперації вони провели понад сто обшуків на території десяти областей країни та міста Києва, в ході яких виявили та вилучили елітні авто, понад 80 тисяч доларів у різній валюті, 60 кілограмів канабісу, 7 кг «а-PVP», 3,5 кг амфетаміну, 900 шт «MDMA», партію підставних банківських рахунків й сімкарт та інші докази скоєних злочинів.
11 фігурантів затримані в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Слідчі поліції зібрали достатньо доказів і оголосили про підозру шістнадцяти фігурантам наркокартелю. Залежно від ступеня участі, вони притягуються до відповідальності за наступними статтями Кримінального кодексу України:
• ч. 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
• ч. 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів);
• ч. 3 ст. 311 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів);
• ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом)
Відповідно до інкримінованих статей фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі слідчі дії тривають, інші члени наркокартелю встановлюються.
Департамент комунікації Національної поліції України