МОЗ починає перевірку військово-лікарняних комісій у Києві

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав наказ про створення робочої групи для проведення перевірки військово-лікарняних комісій у столиці.

Про це він написав у Facebook.

Міністр пояснив, що таке рішення викликано збільшенням кількості скарг, які МОЗ отримує останнім часом. Основні з них стосуються дуже базових речей, які при бажанні можна оперативно виправити. Це і недотримання електронної черги, і відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК, і неоптимізовані маршрути. З цих пунктів і починається перевірка. “Це елементарна повага до людей”, – наголосив Ляшко.

Він нагадав, що для пришвидшення проходження ВКЛ у 2023 році МОЗ дозволило військовозобовязаним проходити медогляд у цивільному медзакладі з чітко визначеними граничними строками. Однак досі частина ВЛК працює на базі центрів комплектування, а не цивільних медзакладів.

Крім того, каже Ляшко, поза увагою міністерства не залишаються і інші речі: корупційна складова, як от вимагання хабарів за врахування усіх наявних хвороб та станів під час медоглядів, схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон чи прийняття рішень про надання відстрочки від призову за станом здоров’я, формальний підхід до проходження ВЛК військовозобовʼязаними, недбалість лікарів, проблеми з оскарженням висновків.

За його словами, МОЗ буде всіляко сприяти тому, аби всі без виключень працювали у правовому полі. Для цього міністерство співпрацює з правоохоронцями і веде діалог з військовими адміністраціями.

“Ганебні випадки, коли лікарі навмисно зазначають невірний діагноз або вимагають хабарі за вірний, має припинитися. Кожна маніпуляція має отримати належну оцінку правоохоронних органів.  І ми над цим спільно працюємо.

Прошу всіх також зі свого боку бути активними та повідомляти про порушення, з якими ви стикаєтеся. Це допоможе нам краще розуміти, які та де є проблеми, а отже, відповідно реагувати. Що стосується ВЛК у цивільних медзакладах, то звертатися можна за телефоном: 0 800 60 20 19”. // УП

You may also like...