На Дніпропетровщині ексчиновницю за хабар увʼязнили на 5 років

Колишню заступницю голови адміністрації Дніпровського району Камʼянської міської ради Дніпроперовської області визнали винною в одержанні хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 18 жовтня.

У липні 2016-го до чиновниці звернувся підприємець, який хотів орендувати закинуте приміщення під клуб для гри в пейнтбол. Представниця мерії відповіла, що документи оформлять 400 кв.м., але фактично він зможе користуватися більшою площею. За це вона хотіла 40 тисяч гривень неправомірної вигоди. Якщо підпориємець не погодився б заплатити, то в укладенні договору оренди йому відмовлять.

У день підписання договору обвинувачена отримала половину суми. Решту підприємець мав принести пізніше. Крім того, чиновниця попрохала сплачувати їй щомісячно ще по 5 тисяч гривень. Одразу після цього вона була викрита.

У судовому засіданні жінка вину не визнала.  Сказала, що не висувала жодних вимог і це була провокація з поліції. Коли підприємець поклав гроші, вона нічого йому не відповіла, бо розгубилася. 5000 гривень — це розрахунок земельного податку.

Висновком судової хімічної експертизи, підтверджується, що на на змивах рук обвинуваченої і змивах з металевої ручки деревʼяної шафи, в якій виявлені гроші, кошти виявлені сліди спеціальних хімічних речовин, якими позначали грошові купюри.

Під час негласних слідчих дій зафіксовані зустрічі обвинуваченої із заявником. Зокрема, що підприємець домовляється з чиновницею принести половину в наступну пʼятницю абло четвер, а решту проятгом двох тижнів. Пізніше в кабінеті обвинуваченої відвідувач перераховує гроші, кладе їх на стіл та каже: «Пересчетайте пожалуйста. А остальное недельки через две, Хорошо». Обвинувачена відповідає «Хорошо». Підприємець повторює:«Пересчитайте, пожалуйста, чтобы я не ошибся». На що вона відказує: «Я верю».

Жінці призначили 5 років тюремного покарання з конфіскацією майна.

У 2019-му ексчиновницю вже засуджували до аналогічного покарання. Однак апеляційний суд його скасував. Розгляд начебто був неповним у частині дослідження обставин законності проведення НСРД і відкриття захисту процесуальних документів щодо НСРД.

You may also like...