На Сумщині шахраї за добу видурили у громадян ₴246 000

За минулу добу 13 жителів області стали жертвами шахрайства. За кожним фактом у поліції відкрито кримінальне провадження.

Попри постійні попередження та роз’яснення поліцейських щодо поширених шахрайських схем, громадяни продовжують втрапляти і їхні пастки. Тому, вкотре наголошуємо дотримуватись порад правоохоронців та не ігнорувати!

До Роменського районного відділу поліції звернулась 56-річна жінка з повідомленням про шахрайство. Як пояснила потерпіла, їй зателефонувала невідома особа, яка представилася працівником одного з мобільних операторів та повідомила про закінчення терміну дії її мобільного номеру, для продовження роботи якого необхідно буде ввести на телефоні певну комбінацію цифр. Вказана особа надиктувала заявниці комбінацію цифр та сказала, щоб вона ввела їх на своєму телефоні, після чого їй знову перетелефонують.

Роменчанка погодилася та виконала вказівки невідомої особи. В подальшому жінці знову надійшов телефонний дзвінок, під час якого невідома особа попросила назвати комбінацію цифр, які надійшли їй в повідомленні. Після вказаних дій потерпілу попередили про тимчасове зникнення зв’язку, який повинен через деякий час відновитися, але він так і не відновився. З цього приводу жінка звернулася до офіційного магазину мобільного оператора із заявою на відновлення сім-картки. Після  врегулювання даного питання, заявниці зателефонували з кредитної установи та повідомили про відкритий на її ім’я кредит. Згодом роменчанка виявила ще й зняття зі своїх банківських карток грошових коштів у сумі майже 80 000 гривень.

Звертаємось до вас: не довіряйте незнайомим співрозмовникам, не вирішуйте фінансові питання в телефонному режимі, не вводьте свої секретні дані на різних інтернет-платформах.

Відділ комунікації поліції Сумської області

You may also like...