Поліція попереджає про новий вид шахрайства!

Отримавши доступ до персональних даних користувачів мобільного зв’язку, зловмисники знімають з їх банківських рахунків усі наявні кошти. Саме у такий спосіб шахраї видурили у двох чернівчан майже 90 тисяч гривень.

Потерпілим телефонувала невідома особа, і, представившись оператором мобільного зв’язку, вивідала персональні дані, необхідні для входу в онлайн-кабінет користувача. Вже невдовзі мобільні номери жертв шахрайств були заблоковані, а з їх банківських рахунків зникли кошти – 80 і 10 тисяч гривень.

За двома вказаними фактами слідчі Шевченківського відділення поліції розпочали кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Поліція вкотре закликає громадян:

  • Не повідомляйте незнайомцям конфіденційну інформацію (паспортні дані, паролі, PIN-коди тощо).
  • Не перетелефоновуйте на незнайомі номери.
  • Заключіть контракт із мобільним оператором – так Ви закріпите за собою номер і позбавите шахраїв можливості заблокувати SIM-карту та отримати доступ до вашого номера.
  • Якщо невідомі особи поповнюють Ваш рахунок мобільного зв’язку чи телефон зненацька перестав приймати та надсилати дзвінки – негайно зв’яжіться з банком і заблокуйте картки.
  • Перевіряйте інформацію про виграші в акції безпосередньо в офіційному представництві надавача послуг.

Відділ комунікації поліції Чернівецької області

Читайте также: