Внутрішня безпека поліції затримала трьох осіб на вимаганні та наданні хабарів (фото)

На Житомирщині співробітник патрульної поліції вимагав хабаря за сприяння у поверненні вилученого автотранспорту. Тоді як у Харківській та Кіровоградській областях посадовці поліції самі повідомили внутрішню безпеку поліцію про факти підкупу.

Працівники Житомирського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ спільно зі слідчими Територіального управління ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, під процесуальним керівництвом обласної прокуратури затримали інспектора Управління патрульної поліції в Житомирській області. Старший лейтенант поліції за 500 доларів США хабаря пообіцяв повернути власникові раніше вилучений автомобіль «ВАЗ 21099».

На изображении может находиться: один или несколько человек и на улице

Поліцейського затримали після одержання ним частини домовленої суми – 2,6 тисяч гривень. Кошти вилучено з особистої сумки патрульного.

На Харківщині 39-річний мешканець смт. Близнюки, аби уникнути відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, сам запропонував начальнику сектору превенції патрульної поліції «відкуп». Про корупційну пропозицію капітан поліції рапортував до внутрішньої безпеки НПУ.

На изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят и люди стоят

За матеріалами Харківського управляння ДВБ НПУ слідчі Близнюківського відділення поліції, за процесуального керівництва прокуратури області внесли відомості до ЄРДР за ч.3 ст. 369 ( Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Водія-порушника затримали на передачі п’яти тисяч гривень капітану поліції.

Нет описания фото.

Спробував вирішити питання підкупом 47-річний мешканець Кіровоградщини. Він звернувся до начальника Олександрійського районного відділення поліції і запропонував «винагороду» — 15 тисяч гривень — за непритягнення до кримінальної відповідальності за незаконну порубку лісу. Посадовець поліції застеріг чоловіка від подібних пропозицій і доповів про подію працівникам Кіровоградського управління ДВБ НПУ.

Однак від свого наміру лісоруб не відмовився і наступного разу приніс поліцейському першу частину від обіцяної суми хабаря. Оперативники внутрішньої безпеки НПУ, слідчі поліції, під процесуальним керівництвом прокуратури задокументували факт передачі хабародавцем 400 доларів США і затримали його.

У разі доведення вини поліцейському з Житомирщини загрожує позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

За підкуп службової особи покарання чекає і затриманих жителів Харківської та Кіровоградської областей — позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна.

Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України

Читайте также: