Заарештовано понад ₴66 млн., які під час війни зловмисник вивіз з України

Співробітники Бюро економічної безпеки України здійснюють досудове розслідування кримінального провадження щодо громадянина України, який порушив правила перевезення валютних цінностей через державний кордон.

1,6 млн дол. США та 50 тис. євро, що в еквіваленті орієнтовно становить понад 66 млн грн. – були виявлені митними органами Румунії у фігуранта справи при перетині кордону Молдови з Румунією. Порушник, під час військового стану, намагався перемістити валюту без належного декларування.

Возможно, это изображение текст

Детективи БЕБ встановили, що громадянин, згаданих сум доходів офіційно на території України не отримував та не декларував. На даний час БЕБ спільно з компетентними органами Молдови та Румунії перевіряють походження грошових коштів, а також факт законності перетину державного кордону України. Наразі рішенням суду кошти арештовано. Досудове розслідування триває.

Дії згаданої особи мають склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України, а саме легалізація коштів отриманих злочинним шляхом та караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора у співпраці з Державною службою фінансового моніторингу України.

Нагадаємо, нещодавно аналітики БЕБ, досліджуючи, банківські транзакції, виявили окремі господарські операції з ознаками ризиковості, за які перераховувалися кошти за кордон. Сума таких транзакцій становить понад 9 млрд гривень.

You may also like...