Україна постачатиме двигуни для турецьких ударних гелікоптерів ATAK-II

ATAK-II, відноситься до 11-тонних гелікоптерів і може нести 1500 кг озброєння та боєприпасів.

Про це повідомляє Мілітарний.

Перший модернізований ударний гелікоптер Atak Faz-2 для поліції Туреччини

 Перший модернізований ударний гелікоптер Atak Faz-2 для поліції Туреччини Фото: Twitter/Süleyman Soylu

Інформацію про підписання контракту підтвердив генеральний директор компанії TAI (Turkish Aerospace Industries) Темел Котиль.

Відповідаючи на питання журналістів керівник турецької компанії назвав Україну «братньою країною» та відмітив, що проблем з українськими підприємства, через ембарго та санкції не буде.

Вибір на користь українських авіабудівельників обраний через відсутність наразі у Туреччини альтернативи, а співпраця з західними компаніями може припинитися через чергові геополітичні виклики.

Така історія вже була з силовою установкою до танку Altay і тому зараз офіційна Анкара хоче убезпечити себе від подібного в майбутньому.

Порівняння габаритів ударних гелікоптерів ATAK та ATAK II

Порівняння габаритів ударних гелікоптерів ATAK та ATAK II

ATAK-II, відноситься до 11-тонних гелікоптерів і може нести 1500 кг озброєння та боєприпасів.

Розробка важкого ударного гелікоптеру T929 стартувала у 2019 році з підписання угоди між SSB та TAI на реалізацію програми Ağır Sınıf Taarruz Helikopter (з турецької – бойовий гелікоптери важкого класу).

Деякі технічні характеристики озвучені для нового гелікоптеру:

  • Вага – 11 тонн
  • 2 газотурбінних двигуна
  • Тандемна кабіна
  • Можливість використання у спекотному кліматі
  • Стійкий до факторів навколишнього середовища
  • Сучасні можливості РЕБ

TAI вже має досвід виробництва та модернізації ударних гелікоптерів – для турецької армії зараз відбувається виробництво ліцензованої копії італійського гелікоптера AW129, що в Туреччині відомий як T129 ATAK та вагою у 5 тонн.

Також з 2017 року компанія займається розробкою 6-тонного ударного гелікоптеру T629, що повинен буде зайняти нішу між легкими ударними T129 ATAK та перспективним важким ATAK 2.

У 2019 компанія захистила проєкт вертольота і приступила до збірки першого льотного зразка машини. На презентації модель вертольота була оснащена макетами протитанкових ракет L-UMTAS. Додатково вертоліт оснастили макетами пускових установок некерованих ракет калібру 70 мм.

You may also like...