Чому газовий балончик ефективніший за електрошокер: думка експерта

Наявність будь-якої додаткової речі для самозахисту, окрім свого тіла, завжди збільшує шанси на порятунок.

І навіть елементарні підручні засоби, такі як палка чи камінь, здатні посилити удар та зупинити нападника. Проте, якщо в кишені знайшовся електрошокер, або навіть ніж, це не гарантує того, що він виявиться ефективнішим за будь-який випадковий предмет.

Чому газовий балончик ефективніший за електрошокер: Відповідь експерта

Про це редакції 2plus2.ua розповів начальник циклу тактичної та фізичної підготовки державної установи «Академія патрульної поліції», майор поліції Горошочек Олег Вікторович.

Він наголосив на тому, що завжди варто пам’ятати про відповідність рівня захисту до рівня нападу. Бо, коли це була спроба вихопити телефон, а ми людину вб’ємо, за це буде відповідальність.

«Саме тому не раджу використовувати для самооборони ніж, бо він має безліч недоліків.

Навіть звичайна в’язка ключів здатна викликати сильні больові відчуття – удар у суглоб може виявитися не лише неприємним, а й травматичним.

Та коли ми поранимо нападника ножем, він цього не відчує. Через стан афекту та дію адреналіну порізи не такі болісні, тому зупиняюча дія ножа мінімальна, а ризик убити людину – максимальний».

Як показує практика, для того, щоб застосовувати для самозахисту ніж, варто мати високий рівень володіння навичками та самоконтроль, чого в основної маси, яка його носить немає.  Зазвичай він просто надає впевненості, що людина може себе захистити, але не більше.

«Що стосується електрошокера, я особисто перевірив його у дії, адже він дозволений працівникам правоохоронних органів. Та чи можна пристрої, що є у вільному продажі називати шокерами – питання, бо вони повинні відповідати вимогам і техніко-технологічним характеристикам».

«Зараз багато хто носить так звані ліхтарики-шокери, але, можливо, їхня головна зупиняюча дія – вигляд і звук електричної дуги».

Насправді, навіть професійний шокер недієвий, адже для того, щоб від нього був хоч якийсь ефект, повинен бути щільний контакт з правопорушником. Як тільки ви припиняєте дію шокера, особа через декілька секунд повертається до свого попереднього агресивного стану.

Тому, якщо порівнювати електрошокер і газовий балончик, однозначно варто обирати другий. Бо його дратівлива сльозогінна дія позбавляє нападника контролю над ситуацією, він не бачить, що коїться навколо, і, відповідно, не може зашкодити вам. А за той час, поки зловмисник протиратиме очі, ви зможете втекти та набрати 102.

А про те, як правильно користуватися газовим балончиком, дізнаєтесь у відео:

Читайте также: